استرس کووید 19 عامل افزایش تمایل به خودکشی

به گزارش وبلاگ گوگل، تهران (پانا) - محققان بریتانیایی هشدار می دهند که کرونا علاوه بر آسیب های جسمی، آسیب های جدی بر روان افراد هم می گذارد.

استرس کووید 19 عامل افزایش تمایل به خودکشی

به گزارش وبلاگ گوگل، به نقل از زی نیوز، براساس یک مطالعه، پاندمی کووید19 نه تنها به سلامت جسمی و اقتصادی ضربه زده است بلکه با افزایش نرخ خودکشی، بر سلامت روان نیز تأثیر گذاشته است.

تیمی از محققان دانشگاه کاردیف و دانشگاه اسوانسی در ولز، به آنالیز این موضوع پرداختند که کدام عوامل استرس زا مربوط به کووید 19 احتمال ایجاد افکار و رفتارهای خودکشی گرایانه را ایجاد می نمایند.

این نظرسنجی بر روی بیش از 12 هزار نفر انجام شد و از آنها خواسته شد که به صورت داوطلبانه تجاربشان را در اولین دوره قرنطینه بریتانیا بیان نمایند.

نتایج نشان می دهد که چندین عامل استرس زا مانند انزوای اجتماعی، بدرفتاری خانگی، مسائل روابط، تعدیل نیرو و مسائل اقتصادی به شدت با افکار و رفتارهای مرتبط با خودکشی ارتباط دارند.

با این حال، همه کسانی که این شرایط را تجربه نموده بودند گزارشی مبنی بر تفکر خودکشی گرایانه نداشتند. آن دسته از افراد با مقاومت بالا و امید به آینده کمتر تحت تأثیر این فشارها قرار گرفتند.

محققان همچنین نقش مهمی را که امید به آینده می تواند داشته باشد- همراه با سطح مقاومت افراد- در هنگام کنار آمدن با این عوامل استرس زا کشف کردند.

منبع: خبرگزاری پانا

به "استرس کووید 19 عامل افزایش تمایل به خودکشی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استرس کووید 19 عامل افزایش تمایل به خودکشی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید