اولین استخر بی خاتمه با چشم انداز 360 درجه ای در لندن ساخته خواهد شد

به گزارش وبلاگ گوگل، اولین استخر بی انتهای جهان با دورنمای 360 درجه ای، قرار است در لندن ساخته شود. این استخر در آخرین طبقه یک هتل 5 ستاره 55 طبقه قرار خواهد گرفت و شناگران می توانند حین شنا، چشم اندازی 360 درجه ای از لندن را به تماشا بنشینند.

اولین استخر بی خاتمه با چشم انداز 360 درجه ای در لندن ساخته خواهد شد

برای شناگرانی که در پی هیجان هستند، شنا در ارتفاع مرگبار دور از دسترس نیست. برنامه هایی برای ساخت استخر بی پایان با چشم انداز 360 درجه ای از دورنمای لندن در حال اجرا است.

طرح ساخت استخر 600 هزار لیتری در ساختمان 55 طبقه ای به نام لندن بی پایان (Infinity London) از طریق Compass Pools معرفی شده است. طراحان ادعا کرده اند که این بنا قرار است تنها ساختمانی در جهان باشد که دارای استخر بی پایانیی با چشم انداز 360 درجه ای است.

این استخر قرار است از جنس خاص آکریلیک ساخته شود و کف و دیواره های آن شفاف خواهد بود و بازدیدکنندگان در طبقه پایین می توانند شناگران را بالای سرشان ببینند.

برای جلوگیری از خدشه دار شدن چشم انداز 360 درجه ای، هیچ پله ای در بیرون استخر ساخته نخواهد شد؛ به جای آن یک پله مارپیچ در کف استخر وجود دارد که شناگران از آن طریق باید وارد آب شوند. شب ها چراغ های متعدد ساختمان را روشن خواهد کرد و استخر بی پایان مثل مشعلی درخشان، خواهد درخشید.

طراح و مدیر فنی استخر شنای Compass Pool، الکس کمسلی (ٰAlex Kemsley)، در مصاحبه ای اعلام کرده است:

ما برای ساخت این ساختمان، با چند چالش اصلی فنی روبرو بودیم که بزرگ ترینش رسیدن به استخر بود.

راه حل براساس در زیردریایی بود که وقتی کسی بخواهد وارد استخر یا از آن خارج شود، باید از راه پله مارپیچی شکل از کف استخر استفاده کند.

در استخر یک بادسنج داخلی نیز قرار داده خواهد شد تا سرعت باد را کنترل کند و به سیستم مدیریت ساختمان که دمای آب استخر را تنظیم می کند، متصل است و استخر را کنترل می کند که آب آن به طبقه پایین چکه نکند. آب استخر با استفاده از انرژی از دست رفته سیستم تهویه هوای ساختمان، گرم خواهد شد.

طراحان برنامه دارند یک هتل 5 ستاره بنا کنند که استخر در آخرین طبقه از این آسمان خراش واقع شود. اگر شرکا و پیمانکاران طرح را تایید کنند و به توافق برسند، احتمالا ساخت این استخر از سال 2020 شروع می شود.

منبع: کجارو / engadget.com / edition.cnn.com

به "اولین استخر بی خاتمه با چشم انداز 360 درجه ای در لندن ساخته خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین استخر بی خاتمه با چشم انداز 360 درجه ای در لندن ساخته خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید