برگزاری نشست فوق العاده وزرای خارجه سازمان کشورهای ترک درباره قزاقستان

به گزارش وبلاگ گوگل، نشست فوق العاده وزرای خارجه سازمان کشورهای ترک درباره تحولات قزاقستان به صورت مجازی برگزار گردید.

برگزاری نشست فوق العاده وزرای خارجه سازمان کشورهای ترک درباره قزاقستان

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ گوگل، نشست فوق العاده وزرای خارجه سازمان کشورهای ترک درباره قزاقستان امروز سه شنبه به صورت مجازی برگزار گردید.

مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه در این نشست با بیان اینکه از این پس با تمام امکانات در کنار قزاقستان هستیم و آماده ایم تا تمام ظرفیت های خود را در این زمینه به کار بگیریم، گفت: تحولات در قزاقستان خانواده دنیا ترک را تحت تاثیر قرار داد. دنیای تُرک خانواده بزرگی است و مانند اعضای بدن به یکدیگر متصل هستند. ما به عنوان یک ملت واحد از این تحولات بسیار ناراحتیم و در این زمان سخت در کنار برادران قزاق خود هستیم.

چاووش اوغلو با بیان اینکه صلح و ثبات در قزاقستان برای صلح دنیای و بعلاوه منطقه و سازمان مهم است، گفت: قزاقستان توانایی، تجربه و سنت دولتی برای غلبه بر این بحران را دارد. مردم قزاقستان هم دارای عقل سلیم برای نشان دادن روحیه وحدت و همبستگی جهت یافتن راه چاره برای مسائل فعلی هستند.

وزیر خارجه ترکیه توضیح داد: از همان ابتدا با مقامات قزاقستان در تماس بوده ایم. رئیس جمهور اردوغان نیز در تماس با سران کشورهای عضو به ویژه توکایف، تحولات را از نزدیک دنبال می کرد.

بعلاوه این سازمان در انتها نشست خود در بیانیه ای بیان کرد که آماده یاری به دولت و مردم قزاقستان برای عبور از بحران جاری در این کشور هستیم. از اصلاحات رئیس جمهور توکایف به منظور افزایش سطح رفاه مردم کشور برادر، قزاقستان حمایت می کنیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "برگزاری نشست فوق العاده وزرای خارجه سازمان کشورهای ترک درباره قزاقستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری نشست فوق العاده وزرای خارجه سازمان کشورهای ترک درباره قزاقستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید