جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری با دعوت از متقاضیان تجربه کانادایی برگزار گردید

به گزارش وبلاگ گوگل، کانادا دومین پذیرش اکسپرس انتری طی یک هفته اخیر را در تاریخ بیست و یکم ژانویه برگزار کرد و برای 4626 متقاضی به وسیله دسته تجربه کانادایی دعوتنامه صادر نمود. اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا برای متقاضیانی دعوتنامه صادر کرد که حداقل 454 امتیاز داشتند.

جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری با دعوت از متقاضیان تجربه کانادایی برگزار گردید

لازم به ذکر است سیستم اکسپرس انتری سیستمی برای مهاجرت به کانادا است که در سه دسته کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه کانادایی از سراسر دنیا بر پایه امتیازات و معیارها مهاجر جذب می نماید. کاندیدها بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه کار امتیازدهی می نماید. برای کاندیدهایی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش ها ITA (دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می گردد. برای ورود در صف انتظار اکسپرس انتری داشتن پیشنهاد کار الزامی نیست.

مهاجرت به کانادا به وسیله اکسپرس انتری فرایندی دو مرحله ای است. در مرحله اول متقاضیانی که واجد شرایط حداقل یکی از سه برنامه مهاجرتی اسکیلدورکر فوق هستند پروفایل خود را بر روی وبسایت اداره مهاجرت کانادا آپلود می نمایند. سپس در سیستم CRS یا سیستم جامع رتبه بندی بر حسب عوامل متعددی منجمله سن، تحصیلات، سابقه کار، تسلط بر زبان انگلیسی یا فرانسه ارزیابی می شوند.

در مرحله دوم، اداره مهاجرت هر دو هفته یک بار از متقاضیانی که بالاترین امتیاز را دارند دعوت می نماید تا تقاضای خود را برای اقامت دائم کانادا ارائه نمایند. متقاضیانی که دعوتنامه یا ITA دریافت می نمایند می توانند به اداره مهاجرت کانادا درخواست خود را برای دریافت اقامت دائم کانادا ارائه نمایند.

برنامه مهاجرت استانی بعد از اکسپرس انتری دومین شیوه اصلی مهاجرت به کاناداست. بیشتر استان ها و منطقه ها کانادا سیستم گزینش مهاجر خود را به وسیله برنامه مهاجرت استانی جهت استقبال از مهاجران ماهر و تامین احتیاج بازار کار خود اداره می نمایند.

لازم به ذکر است در سال 2020 علرغم همه گیری کرونا اکسپرس انتری سال رکوردشکنی را پشت سر گذاشت. در این سال کانادا مجموعا 108350 دعوتنامه صائر کرد و برنامه ریزی نمود تا طی سال های بعد هم برای بهبود افتصاد خود که از کرونا آسیب دیده مهاجران بیشتری را بپذیرد. در ششم و هفتم ژانویه سال 2021 هم کانادا دو پذیرش نخست سال 2021 را برگزار کرد.

چه کسانی دعوت شدند؟

در زیر به نمونه ای فرضی از یکی از متقاضیانی که در این پذیرش دعوتنامه دریافت نموده است توجه کنید:

آرمین 28 ساله و مجرد است. او تحلیلگر کسب و کار است. لیسانس خود را در ایران و فوق لیسانسش را در کانادا گرفته است. با شرکت در آزمون آیلتس توانست در مهارت نوشتن نمره ای معادل CLB 8 و در سه مهارت زبانی دیگر نمره CLB 9 کسب کند.آرمین با داشتن 474 امتیاز توانست در پذیرش دیروز دعوتنامه دریافت کند.

منبع: ویزا موندیال

به "جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری با دعوت از متقاضیان تجربه کانادایی برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری با دعوت از متقاضیان تجربه کانادایی برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید