دومین حادثه گازگرفتگی خانوادگی در گناباد

به گزارش وبلاگ گوگل، رییس اورژانس پیش بیمارستانی و حوادث دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: در دومین حادثه گازگرفتگی خانوادگی در این شهرستان طی کمتر از دو هفته 6 نفر از اعضای یک خانواده در شهر کاخک گناباد روز شنبه دچار گازگرفتگی شدند.

دومین حادثه گازگرفتگی خانوادگی در گناباد

به گزارش گروه حوادث وبلاگ گوگل از ایرنا، روز شنبه مرکز فوریتهای پزشکی گناباد دکتر امین زمانی اضافه نمود: به دلیل رعایت نکردن اصول ایمنی در استفاده از وسایل گرمایشی 6 نفر از اعضای یک خانواده در شهر کاخک گناباد بامداد امروز دچار گاز گرفتگی شدند.

وی ادامه داد: به دنبال تماس تلفنی بامداد روز شنبه مبنی بر مساعد نبودن حال عمومی اعضای یک خانواده، یک گروه از پایگاه اورژانس کاخک به محل اعزام شد.

رییس اورژانس پیش بیمارستانی و حوادث دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: بر اساس توضیح حال اخذ شده مبنی بر وجود علائم سردرد و سرگیجه اعضای این خانواده، احتمال مسمومیت با مونوکسیدکربن برای آنان محرز شد و کارشناسان پرستاری مرکز پیغام اورژانس تا رسیدن آمبولانس، توصیه های اولیه مبنی بر ترک محل و باز کردن پنجره ها را به این افراد ارائه دادند.

وی اضافه نمود: اعضای این خانواده پس از اقدامات اولیه به نزدیکترین مرکز درمانی منتقل شدند که حال عمومی همه آنها مطلوب گزارش شده است.

دکتر زمانی ادامه داد: از ابتدای دی ماه تا به امروز بر اثر چهار حادثه گازگرفتگی، 15 نفر دچار مسمومیت با مونوکسیدکربن شدند که حادثه گاز گرفتگی خانوادگی قبلی مربوط به پنج نفر از اعضای یک خانواده در شهر گناباد طی دوم دی ماه بود و 25 آذر ماه سالجاری هم مرد 67 ساله گنابادی بر اثر مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن جان خود را از دست داد.

مرکز شهرستان 90 هزار نفری گناباد در 287 کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

منبع: جام جم آنلاین

به "دومین حادثه گازگرفتگی خانوادگی در گناباد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دومین حادثه گازگرفتگی خانوادگی در گناباد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید