رواج کلاهبرداری جدید در اینستاگرام

به گزارش وبلاگ گوگل، کلاهبرداری جدیدی در اینستاگرام رایج شده که با ارسال پیامی جعلی ادعا می شود فرد قوانین کپی رایت را نقض کرده تا اطلاعات ورود به حساب کاربری وی سرقت شود.

رواج کلاهبرداری جدید در اینستاگرام

به گزارش مهر به نقل از دیلی میل، اینستاگرام با بیش از یک میلیارد کاربر فعال در معرض خطر هک اطلاعات واقع شده است. به همین دلیل به کاربران هشدار داده شده نسبت به پیام های غیر معمول در بخش پیام های خصوصی (DM) احتیاط کنند.

این شبکه اجتماعی از کلاهبرداری جدیدی خبر داده که هم اکنون در جریان است و هکر ها با ارسال پیامی جعلی اطلاعات ورود به حساب کاربری افراد را سرقت می کنند.

به طور دقیق تر در این فرایند هکر ها پیامی جعلی برای کاربر ارسال می کنند که به نظر می رسد از Instagram Copyright Help Center به دلیل نقض قوانین حق انتشار فرستاده شده است. البته اینستاگرام تأیید کرده هیچ گاه به دلیل نقض قوانین حق انتشار برای کاربرانش پیام مستقیم ارسال نمی کند. همچنین این شبکه اجتماعی توصیه کرده کاربران روی لینک های موجود در پیام کلیک نکنند.

اینستاگرام در توئیتر نسبت به این کلاهبرداری به کاربرانش هشدار داد.

در متن این پیام جعلی آمده است: در یکی از پست های حساب کاربری شما قانون حق انتشار نقض شده است. اگر معتقدید این امر درست نیست، باید بازخورد مناسب در این باره فراهم کنید. در غیر این صورت حساب کاربری شما در 24 ساعت بسته می شود.

همچنین در این پیام کاربران ترغیب می شوند تا روی لینکی کلیک کنند که در آن از افراد خواسته می شود نام کاربری و رمز خود را وارد کنند. به این ترتیب کلاهبرداران به اطلاعات خصوصی افراد دسترسی می یابند.

منبع: فرارو

به "رواج کلاهبرداری جدید در اینستاگرام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رواج کلاهبرداری جدید در اینستاگرام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید