فرایند افزایشی شیوع کرونا در سطح کشور

به گزارش وبلاگ گوگل، خبرنگاران/خراسان جنوبی معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: فرایند شیوع کرونا در سطح کشور افزایشی است و در بعضی استان ها از جمله خراسان جنوبی شتاب بیشتری دارد.

فرایند افزایشی شیوع کرونا در سطح کشور

قاسم جان بابایی، شامگاه شنبه 21 فروردین در حاشیه بازدید از بیمارستان امام رضا(ع) بیرجند گفت: در سطح کشور فرایند رو به افزایش است و در برخی از استان ها مثل تهران، اصفهان، فارس، زنجان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی و خراسان جنوبی شتاب بیشتری دارد.

به گزارش وبلاگ گوگل، وی اضافه نمود: این شرایط نتیجه ایام عید، دید و بازدیدها و شرکت در مراسمی چون عروسی است که باعث شده پروتکل ها رعایت نگردد و اکنون فرایند رو به افزایش داریم.

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: امیدواریم با تمهیداتی که در ستاد ملی مقابله با کرونا گرفته شده و تصمیماتی که اندیشیده شده است، این فرایند هرچه زودتر متوقف گردد.

وی توضیح داد: خوشبختانه همه دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور کاملا آمادگی دارند و در استان خراسان جنوبی نیز ظرفیت بسیار خوبی داریم.

جان بابایی گفت: در حال حاضر تخت های خالی برای پذیرش بیماران داریم و جای نگرانی برای مردم نیست ولی خواهش ما از مردم این است که حتما پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند زیرا همه چیز با خود مردم تمام می گردد و اگر مراعات نمایند و رفت و آمدهای خانوادگی و تجمعات را مدیریت نمایند، قطعا ما هرچه زودتر شاهد توقف این موج خواهیم بود.

وی ادامه داد: یکی از اولویت های ما در این سفر، کروناست و خراسان جنوبی هم جزو استان هایی شده که فرایند رو به افزایش دارد و شهر بیرجند بیشتر از هر جای دیگری افزایش موارد بستری را دارد.

معاون وزیر بهداشت گفت: خوشبختانه طی بازدیدهای قبلی که داشتیم، شهرستان بیرجند و دانشگاه علوم پزشکی در مدیریت کرونا پیروز بودند و در سفر سال گذشته خود به این استان هم شاهد بودیم که خیلی خوب توانستند در بیمارستان ولی عصر (عج) بیرجند این بیماری را مدیریت نمایند.

وی بیان نمود: خراسان جنوبی جزو استان های پیروز در مدیریت کرونا است و توانسته مرگ و میر نسبتا پایینی داشته باشد.

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که شامگاه امروز (شنبه) وارد بیرجند شد در ابتدای سفر خود به خراسان جنوبی از بیمارستان امام رضا (ع) بیرجند و پروژه ساخت بخش سوختگی به مساحت 4 هزار و 350 متر مربع و پیشرفت فیزیکی 35 درصد بازدید کرد. بعد از آن با حضور در شهرستان های سرایان، فردوس، بشرویه و طبس ضمن بازدید از بیمارستان ها و آنالیز شرایط ارائه خدمات به بیماران مبتلا به کرونا و سایر آیتم های مربوط به بیمارستان ها، به آنالیز، تحلیل و ارزیابی مسائل درمان در این شهرستان ها خواهد پرداخت و فردا ضمن کلنگ زنی آغاز پروژه بیمارستان جدید شهرستان طبس با حضور استاندار خراسان جنوبی و نماینده این شهرستان در مجلس شورای اسلامی، از آی سی یو در حال توسعه و بیمارستان این شهرستان بازدید خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "فرایند افزایشی شیوع کرونا در سطح کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرایند افزایشی شیوع کرونا در سطح کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید