مبلغ وام مشاغل خانگی افزایش یافت

به گزارش وبلاگ گوگل، معاون اشتغال وزیر کار با تشریح جزئیات پرداخت وام مشاغل خانگی از افزایش سقف تسهیلات طرح های اشتغال خانگی با سود 4 درصد اطلاع داد.

مبلغ وام مشاغل خانگی افزایش یافت

به گزارش ایسنا، محمود کریمی بیرانوند با اشاره به روند پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی اظهار کرد: تسهیلات مربوط به طرح های مشاغل خانگی ابلاغ شده و در حال پرداخت است.

وی درباره مقدار تسهیلات پیش بینی شده برای توسعه مشاغل خانگی، اضافه کرد: مبلغ تخصیصی برای سال جاری 3000 میلیارد تومان بوده و هم اکنون بیش از 1900 میلیارد تومان طرح در بانک ها وجود دارد که تا خاتمه سال سقف 3000 میلیارد تومان پرداخت خواهد شد.

کریمی بیرانوند درباره مقدار وام پرداختی به طرح های مشاغل خانگی گفت: اگر کسی طرح اشتغال خانگی داشته باشد، بسته به نوع طرح اعم از مستقل یا پشتیبان از تسهیلات مربوطه بهره مند می گردد. برای مشاغل مستقل پیش از این 100 میلیون تومان و برای مشاغل پشتیبان و افرادی که چند نفر را تحت پوشش خود قرار می دهند، تا سقف دو میلیارد تومان وام درنظر گرفته شده بود.

معاون اشتغال وزیر کار سود تسهیلات اشتغال خانگی را 4 درصد ذکر کرد و گفت: در راستای حمایت از تولیدات خانگی و کسب و کار های خرد و خانگی، سقف تسهیلات برای مشاغل مستقل را به 150 میلیون تومان و برای مشاغل پشتیبان به 4 میلیارد تومان افزایش داده ایم.

وی از ایجاد بازارچه های مشاغل خانگی به وسیله شهرداری ها اطلاع داد و گفت: می توانیم این ظرفیت را در اختیار کسانی بگذاریم که مجوز های مشاغل خانگی داشته باشند.

به گفته کریمی بیرانوند، گرفتن مجوز به کسب و کار رسمیت می بخشد و اگر فردی دارای مجوز مشاغل خانگی باشد، بسته های تشویقی دولت شامل حالش می گردد و از امکانات و تسهیلات مشاغل خانگی با سود 4 درصد بهره مند می گردد.

منبع: فرارو

به "مبلغ وام مشاغل خانگی افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مبلغ وام مشاغل خانگی افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید