ازدواج آقای شهردار با یک تمساح!

به گزارش وبلاگ گوگل، در شهر کوچکی در مکزیک شهردار شهر در طی مراسمی با حضور میهمانان و پخش موسیقی محلی با یک تماس ازدواج کرد.

ازدواج آقای شهردار با یک تمساح!

به گزارش وبلاگ گوگل، در این مراسم که روز پنج شنبه 30 ژوئن برگزار گردید ویکتور هوگو سوسا، شهردار سن پدرو هواملولا چندین بار پوزه عروس زبان بسته را بوسید. احتمالاً برای جلوگیری از گاز گرفته شدن ناخواسته میهمانان پوزه این حیوان را بسته بودند.

این مراسم البته یک سنت دیرینه محسوب می گردد که به قرن ها پیش از ورود اسپانیایی ها به این منطقه باز میگردد و به نوعی آیینی مردمان استان اوکسانا برای طلب خیر و برکت از طبیعت است. داماد در این مراسم گفت از خدا باران کافی و خوراک کافی می طلبم.

شهر های فقیرنشین در جنوب مکزیک همچنان مجددانه و سرسختانه بر آیین ها و زبان خود تعصب دارند. هرچند این مراسم با بعضی از رسوم کاتولیک ترکیب شده و تمساح را لباس سفید عروسی بر تن می نمایند و به او تزئینات می بندند.

اعتقاد بر این است که این عروس هفت ساله، که به شاهزاده خانم کوچک شناخته می گردد، الهه مادر زمین است و ازدواج او با شهردار محل (به عنوان بالاترین مقام محلی) نماد نقطه وصل انسان و معنویت است.

این مراسم عروسی همراه با موسیقی و پایکوبی بود و مردم محلی با در آغوش گرفتن تمساح آن را در خیابان ها می چرخاندند و مردان نیز او را باد می زدند.

شخصی که به عنوان مادرخوانده عروس معرفی شده در خصوص این مراسم و محبوبیت آن می گوید: من از این که چنین سنتی داریم و از اینکه به عنوان مادرخوانده معین شدم خیلی خوشحالم و این چند روز فقط به فکر لباس عروس بودم.

منبع: فرارو

به "ازدواج آقای شهردار با یک تمساح!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ازدواج آقای شهردار با یک تمساح!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید