بازدید 9000 نفری نوروزی از موزه سینمای ایران

به گزارش وبلاگ گوگل، تهران (پانا)- با رعایت پروتکل های بهداشتی در ایام نوروز 9000 نفر از موزه سینمای ایران بازدید کردند.

بازدید 9000 نفری نوروزی از موزه سینمای ایران

به گزارش روابط عمومی موزه سینما، موزه سینمای ایران در تعطیلات نوروز از ساعت 9 صبح تا 19 میزان علاقمندان و مخاطبان بود که مورد توجه علاقمندان نهاده شد.

موزه سینما در بهار 1400 با برنامه های فرهنگی و هنری با رعایت فاصله گذاری و پروتکل های بهداشتی میزبان مخاطبان بوده است که در این بازدیدها بچه ها و نوجوانان 11 درصد و جوانان 55 درصد از ترکیب مخاطبان و بازدیدکنندگان را تشکیل داده اند.

گفتی است، موزه سینما در ساعت هایی که تعداد متقاضیان برای بازدید از تالارها زیاد و مغایر با ضوابط کرونا بود به صورت سانس و توقف در فروش بلیت میزبان علاقمندان بوده است.

موزه سینمای ایران دارای تالارهای معاصران، بین الملل، کودک، دفاع مقدس، تماشاخانه، نام آوران، خانه فرهاد است که این تالارها نمایانگر سیر تحول سینمای ایران و میراث فرهنگی و سینمایی به جا مانده از شروع این هنرصنعت تا به امروز است. بازدیدکنندگان این موزه با شروعگران سینمای ایران، نخستین تجهیزات سینمایی، افتخارات بین المللی آشنا شده و از مجموعه جوایز، یادگارها ، تصاویر و اسناد شخصی هنرمندان بازدید خواهند کردند.

عمارت موزه سینمای ایران قدمتی حدود 200 ساله دارد و یکی از قدیمی ترین بناهای تاریخی پایتخت است که به دستورمحمدشاه قاجار ساخته شده است که در بخش میانی یک باغ ایرانی (باغ فردوس) نهاده شده است.

شایان ذکر است، به دلیل اوج دریافت بیماری کرونا و قرمز شدن شهر تهران برطبق اعلام ستاد کرونا مجموعه فرهنگی تاریخی موزه سینمای ایران تا اطلاع ثانوی تعطیل است و فعالیت مجدد این مجموعه بعد از اعلام نظر ستاد کرونا اعلام می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "بازدید 9000 نفری نوروزی از موزه سینمای ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدید 9000 نفری نوروزی از موزه سینمای ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید