تاخیر در پرواز هواپیما ها با حوادث عجیب و غریب !

به گزارش وبلاگ گوگل، تاخیر در پرواز هواپیماها همیشه اتفاق می افته اما دلیل این تاخیرها همیشه نقص فنی هواپیما یا بد و نامساعد بودن شرایط آب و هوایی نیست. بعضی وقت ها اتفاقات خیلی عجیب و شاید خنده دار یا شوکه کننده ای باعث تاخیر و یا بعضی وقت ها فرود اضطراری هواپیما میشن. اتفاقاتی مثل گرفتگی دستشویی هواپیما، ریختن قهوه روی پنل خلبان و خیلی اتفاقات دیگه در این مقاله می خوایم لیستی از چندتا از این اتفاقات نسبتا عجیب رو بهتون نشون بدیم.

تاخیر در پرواز هواپیما ها با حوادث عجیب و غریب !
 • تاخیر در پرواز هواپیماها بخاطر گم شدن پاسپورت خلبان!

یک بار هواپیمایی در فرودگاه هوشی مین ویتنام قصد پرواز داشت، اما بخاطر اینکه خود خلبان پاسپورتش رو گم کرده بود این پرواز 11 ساعت به تاخیر افتاد! از اونجایی که این خلبان بدون داشتن گذرنامه نمیتونست وارد فرودگاه بشه، شرکت هواپیمایی تی وی ایرلاینز هم تصمیم گرفت تا یه خلبان جایگزین برای این پرواز انتخاب کنه. این پرواز 160 مسافر داشت که باید ساعت 10:35 شب اون شهر رو به مقصد فرودگاه اینچئون سئول ترک می کردند اما بخاطر گم شدن پاسپورت خلبان و تاخیر در پرواز تا ساعت 9:40 صبح روز بعد هنوز توی فرودگاه هوشی مین بودند!

برای جبران این مشکل، مسافران از طرف شرکت هواپیمایی برای صرف صبحانه به هتل برده شدند. اما با این حال هم بروز تاخیری با این مدت باعث شد که این شرکت هواپیمایی به فکر انجام اقدامات لازم برای جبران خسارت و لطمه به اعتبار شرکت بیفته. سخنگوی شرکت هواپیمایی تی وی ایرلاینز طی یک بیانیه گفت که: ما در حال بررسی اقدامات انضباطی ضروری برای این خلبان خاطی هستیم

 • خودداری خلبان از پرواز برای گرفتن خوراکی!

یکی از پروازهای ایر ایندیانا یک بار با یک ساعت تاخیر از روی زمین بلند شد چون خلبان از پرواز و هدایت هواپیما شونه خالی کرد. قضیه از این قرار بود که این پرواز قرار بود جهت بمبئی- جوداپور- دهلی رو طی کنه اما جهت تغییر داده شده بود و دیگه در شهر جوداپور توقفی نداشتند. شاید این تغییر اصلا مهم به نظر نیاد اما این خلبان قصد داشته که در هنگام توقف کوتاهشون در شهر جوداپور مقداری کاشور پیاز که از خوراکی های معروف جوداپور هست تحویل بگیره که با این تغییر و عدم توقف در جوداپور این احتمال از بین رفت. بنابراین خلبان هم عصبانی شد و به نشونه اعتراض گفت که بخاطر تغییر جهت پرواز، از مسئولیت خلبانی این پرواز کناره گیری کرد.

 • تاخیر در پرواز هواپیماها | ریختن قهوه روی پنل کابین خلبان!

326 مسافر در پروازی از فرانکفورت آلمان برای سپری کردن تعطیلات راهی مکزیک بودند که در وسط پرواز دیدند از کابین خلبان دود بلند میشه و شرایط اضطراری اعلام شد. اما دلیل این شرایط اضطراری در پرواز چی بود؟ ریخته شدن قهوه روی پنل کابین خلبان!

این هواپیما که با غرب ایرلند تقریبا دو ساعت فاصله داشت تونست در این شرایط در ساعت 7:13 دقیقه شب به سلامت و بدون آسیب رسیدن به مسافرین یا هواپیما در بخش معینی از باند فرودگاه شانون فرود بیاد. بعد از اون نیروی پلیس، نیروهای آتش نشانی و آمبولانس برای بررسی ماجرا و کنترل گرفتن اوضاع در اون محل حضور پیدا کردند.

 • رفتار عجیب مهماندار!

در سال 2012 یکی از هواپیماهای امریکن ایرلاینز نتونست به موقع از زمین بلند شه چون یکی از مهماندارها بخاطر شکایت از سیستم صوتی هواپیما شروع به گفتن حرف هایی غلط و بی اساس در مورد نقص فنی هواپیما و مسائل جدی و احتمال سقوط هواپیما کرد. مسافران هم با شنیدن این حرف ها نگران شدند و یکی دیگه از مهماندارها تلاش کرد تا مسافران رو آروم کنه و به همین دلیل هواپیما به گیت برگشت و خدمه اون تغییر کردند و تمام این اتفاقات باعث شد تا این پرواز با 81 دقیقه تاخیر پرواز کنه.

 • تاخیر در پرواز هواپیماها | حمله زنبورها

یکی از عجیب ترین اتفاقاتی که باعث تاخیر در پرواز هواپیماها شده، حمله زنبورها به شیشه جلویی کابین خلبانه. این زنبورها معلوم نبود به چه دلیلی روی این شیشه جمع شده بودند و از جای خودشون هم تکون نمیخوردند.

این هواپیما که برای شرکت هواپیمایی ایر ایندیانا بود بود باید از کلکته راهی آگارتا می شد که زنبورها با نشستن روی شیشه هواپیما باعث ایجاد تاخیر یک ساعته در پرواز شدند. استفاده از برف پاک کن های شیشه هواپیما هم تاثیر نداشت و فقط وقتی ماشین آتش نشانی از آب پاش پرفشارش استفاده کرد تونست این زنبورها رو متوقف کنه.

جالبه بدونید که حدود یک سال قبل از این ماجرا، اتفاقی مشابه همین اتفاق در پروازی در شرکت هواپیمایی سیتیلینک فرودگاه بین المللی کوالانام اندونزی رخ داد. به این ترتیب که وقتی مسافرین داخل هواپیما نشسته بودند هزاران زنبور با هم روی بال راست هواپیما نشستند و از جای خودشون هم جم نمیخوردند. در این اتفاق هم از روش آب پاشی با ماشین آتش نشانی برای مهار کردن زنبورهای مزاحم استفاده کردند.

 • گرفتگی توالت هواپیما

در سال 2011 یکی از پروازهای دلتا که از سمت مینه سوتا به مقصد لس آنجلس حرکت میکرد مجبور به فرود اضطراری شد و دلیل این فرود اضطراری چیزی نبود به جز گرفتگی توالت هواپیما!

بر حسب اتفاق اسلش، گیتاریست معروف گروه بزرگ گانز اند روزز هم در این هواپیما بوده و در مورد این اتفاق توییتی منتشر کرده و گفته: بوی خیلی بدی میومد. یکی از مهماندارها کنار در توالت ایستاده بود و از مسافران میخواست که به توالت شماره 2 نرن.

و توییت این سلبریتی بود که باعث شد این اتفاق به تیتر خبرها راه پیدا کنه.

 • تاخیر در پرواز هواپیماها | گم شدن مار در هواپیما

با خوندن این تیتر مسملا یاد فیلم مارها می افتید. در سال 2009 قرار بود ده ها مار پیتون استیمسونز با پرواز کاتاس از آلیس اسپرینگز به ملبورن برن. اما وقتی هواپیما به زمین نشست معین شد که چهار مار از بین این مارها گم شدند! با وجود اینکه تلاش های زیادی برای پیدا کردن این مارها انجام شد اما اونها هرگز پیدا نشدند.

 • کار عجیب و ناشایست بازیگر سرشناس

پروازی از پاریس به سمت دوبلین با دو ساعت تاخیر زمان انجام شد چون بازیگر معروف فرانسوی ژرار دوپاردیو به جای اینکه از دستشویی هواپیما استفاده کنه از کف هواپیما استفاده کرد! داستان از این قراره که درست وقتی هواپیما میخواسته از باند فرودگاه بلند شه این بازیگر هم گفته که باید از سرویس بهداشتی استفاده کنه، اما خدمه به اون گفتند که کمی صبر کنه، اما مخالفت خدمه تاثیری روی ژرارد نداشت و تصمیم گرفت که همونجا کار خودشو بکنه. یکی از مسافران هم ادعا میکنه که این بازیگر هنگام انجام کار در هوشیاری کامل نبوده. به هر حال اونها مجبور شدند که دوباره به گیت برگردند تا هواپیما تمیز بشه و در نتیجه پرواز با دو ساعت تاخیر انجام شد.

 • تاخیر در پرواز هواپیماها | سنگینی زیاد هواپیما

یک بار یکی از هواپیماهای ایزی جت به سمت ژنو فقط به دلیل وزن زیاد و سنگینی هواپیما با یک ساعت و نیم تاخیر روبرو شد. یکی از مسافران اون هواپیما ادعا میکنه که او و بقیه مسافران به چهار نفر از مسافران 500 دلار نقدی پرداخت کردند تا اونها رو راضی کنند که از هواپیما پیاده بشن و هواپیما سبک تر بشه و در نتیجه بتونه پرواز کنه.

 • لاک پشت ها باند را اشغال کرده بودند!

در سال 2011 لاک پشت ها پروازهای فرودگاه جان اف کندی رو به تاخیر انداختند. لاک پشت ها برای پیدا کردن زمین های فصلی برای تولید مثلشون وارد باند فرودگاه شدند و در نتیجه باند L4 این فرودگاه به مدت 4 ساعت تعطیل شد.

 • ماشین پرنده پرواز هواپیما رو مختل کرد!

لری والترز خلبانی بود که به تنهایی در سال 1982 تونست یک ماشین پرنده بسازه! این ماشین یک صندلی و 45 بالون بزرگ هلیومی داشت. والترز تونست با اون ماشین پرنده تا ارتفاع 572.4 کیلومتری پرواز کنه اما مشکل وقتی ایجاد شد که با این ماشین پرنده به محدوده کنترل فرودگاه لس آنجلس رسید و باعث ایجاد مشکل و اختلالات گسترده در خدمات این باند پرواز شد.

 • سمورهای آبی فراری

در سال 2009 دو سمور آبی تونستند از بخش بار هواپیما فرار کنند و وارد باند پرواز بشند. مسافران پرواز کانتیننتال از هیوستون به کلمبوس اوهایو وقتی دلیل این تاخیر یک ساعته رو شنیدند فکر کردند که یک شوخی یا بهونه از طرف فرودگاهه اما وقتی سمورها رو در حال دویدن در باند فرودگاه با چشم خودشون دیدن قطعا موضوع رو باور کردند. تلاش برای گیر انداختن این سمورها ادامه داشت تا اینکه بالاخره تونستند اونها رو بگیرند و هواپیما هم تونست از زمین بلند شه.

 • تاخیر در پرواز هواپیماها | فرار سگ ها

در ماه آوریل 2011 یک سگ باعث شد تا پرواز فرودگاه لاگواردیا شهر نیویورک با 20 دقیقه تاخیر از زمین بلند شود. به واقع زمانی که میخواستن این سگ رو به داخل هواپیما منتقل کنند سگ فرار میکنه و ماموران فرودگاه هم بالاخره بعد از 20 دقیقه پیروز به گرفتنش میشن. در فرودگاه منچستر هم اتفاقی مشابه همین رخ داد و باعث تاخیر در چندین پرواز شد.

 • مدل موی رئیس جمهور امریکا

اختلافات زیادی در مورد این یک مورد که از دلایل عجیب تاخیر در پرواز هواپیماها شد وجود داره. بیل کلینتون، رئیس جمهور سابق امریکا باعث شد تا چندین پرواز به تاخیر بیفتند، اما چرا؟ فقط چون میخواست که آرایشگرش موهای اون رو در هواپیمای ایر فورس وان (هواپیمای حامل رئیس جمهور امریکا) کوتاه کنه! همین موضوع باعث شد تا دو باند فرودگاه کلا بسته بشن و بسیاری از پروازها با تاخیر از زمین بلند شن.

 • اشتباه گرفتن شارژر گوشی تلفن همراه به جای بمب!

در یکی از پروازهای دلتا از استانبول به ترکیه یکی از مسافران برای شارژ کردن تلفن همراه خود از پریز داخل دستشویی هواپیما استفاده میکنه و کمی بعد یکی از کارکنان اون رو پیدا کرد و فکر کرد که این شارژر یه بمبه! به همین دلیل این هواپیما مجبور شد که در دوبلین پرواز اضطراری داشته باشه.

پرسش ها متداول

 • آیا تاخیر هواپیما عادیه؟

تاخیر در سوار شدن به داخل هواپیما و یا بلند شدن هواپیما از زمین اتفاقی نسبتا عادیه و ممکنه به دلایل مختلف برای هر پرواز و هر هواپیمایی پیش بیاد.

 • تاخیر در پرواز هواپیماها به چه دلایلی پیش میاد؟

نقص فنی، بد بودن آب و هوا و شرایط نامساعد جوی و خیلی دلایل عادی و معمولی دیگه میتونن باعث بشن که پروازها برای چند دقیقه تا چند ساعت به تاخیر بیفتند.

 • عجیب ترین دلایل تاخیر در پرواز هواپیماها چیا هستند؟

حمله زنبور، گم شدن مار، کوتاه کردن موهای رئیس جمهور، فرار کردن سگ ها…. اینها از چند مورد دلیل عجیب و جالبی بودن که باعث شدن یک هواپیما تاخیر و یا فرود اضطراری داشته باشه .

نتیجه گیری

سفر با هواپیما در وقت ما صرفه جویی زیادی میکنه اما مسائل و دردسرهای خودش رو داره. تاخیرهای طولانی در پرواز و یا فرودهای اضطراری و اتلاف وقت بیشتر از نمونه های این مسائل و دردسرها هستند. اما دلیل این مسائل همیشه یه موضوع جدی و خطرناک نیست. گاهی اوقات بخاطر دلال عجیب و گاهی هم بامزه و خنده دار هواپیما مجبور به صبر کردن و یا فرود اضطراری میشه.

ما در تیم وبلاگ گوگل چند مورد از عجیب ترین دلایل تاخیر در پرواز هواپیماها رو لیست کردیم و ماجرا رو براتون توضیح دادیم.

منبع: الی گشت

به "تاخیر در پرواز هواپیما ها با حوادث عجیب و غریب !" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاخیر در پرواز هواپیما ها با حوادث عجیب و غریب !"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید