تغییر رشته بعضی دانشجویان صنعت نفت از مهندسی به پزشکی به دلیل عدم تعهد وزارت

به گزارش وبلاگ گوگل، جمعی از دانشجویان دانشگاه صنعت نفت در نامه ای خطاب به وزیر نفت، به بیان گلایه های خود در رابطه با ممانعت از استخدامشان پرداختند و لیست مهندس-پزشکان این دانشگاه را منتشر کردند.

تغییر رشته بعضی دانشجویان صنعت نفت از مهندسی به پزشکی به دلیل عدم تعهد وزارت

به گزارش خبرنگار دانشگاه وبلاگ گوگل، جمعی از دانشجویان دانشگاه صنعت نفت در نامه ای خطاب به زنگنه، وزیر نفت به بیان گلایه های خود در مورد ممانعت از استخدامشان در شرکت های تابعه این وزارت پرداختند و لیست مهندس-پزشکان این دانشگاه را منتشر کردند.

در این نامه آمده است:

شاید کمتر کسی در کشور عزیزمان باشد که مشکل عدم استخدام و شکستن عهد از سمت وزارت نفت در حق اینجانبان را نشنیده باشد. عهد رسمی و مکتوبی که در دفترچه های انتخاب رشته کنکور سراسری و چندین مدرک دیگر به رتبه های برتر کنکور سراسری قول داده شده بود، اما گویا شیره مالیدن به سر متخصصین و عدم احتیاج به نخبگان نفتی از عادات دیرینه وزیر گرانقدر نفت آقای زنگنه می باشد!

وزیری که در یکی از صحبت هایشان با تمسخر و تحقیر حرکات اعتراضی دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه صنعت نفت گفتند: دانشجویان نفت باید یک حداقل سوادی برای جذب داشته باشند؟!.

گویا ایشان بعنوان رئیس هیأت امنای دانشگاه صنعت نفت اصلا از سطح علمی دانشگاه زیر نظر خود خبر نداشته اند و شاید آنقدر در سال های گذشته درگیر تنظیم بند های قرارداد با توتال بوده اند که تنها دانشگاه تخصصی صنعت نفت و گاز کشور را لایق اندک عنایت و خبر گرفتنی از سمت خود ندیده اند!

عیبی ندارد، ما بعنوان فرزندان این صنعت خلاصه اخبار دانشگاه را به سمع و نظر ایشان میرسانیم شاید اطلاعات جناب مهندس زنگنه نسبت به دانشگاه زیر نظر خود بیشتر بشود. فقط مانده ایم از کجا آغاز کنیم؟! از بهترین رتبه های کنکور که ایشان با قول استخدام به این دانشگاه کشانده اند و با زیر همین قول و قرار زدن ها، آن ها را به سمت کشور های خارجی راهنمایی کرده اند؟! یا از بورس و استخدام همین نخبگان از سمت شرکت های شلومبرژه و توتال بگوییم که جناب وزیر عقد قرارداد با این شرکت ها را جزو رزومه پرافتخار خود میداند؟! از تعداد مقالات معتبر بین المللی و داخلی متعددشان بگوییم یا سوابق عملی ارزشمندشان؟ از رتبه های تک رقمی آزمون تحصیلات تکمیلیشان بگوییم که همیشه پیشتاز دروس و آزمون های کارشناسی ارشد و دکترای مهندسی نفت و گاز کشور بوده اند یا از تغییر رشته های اجباری به سبب ظلم حضرتعالی، به سوی رشته های پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی سخن برانیم؟!

جناب آقای وزیر شما که اراده کرده اید جوانان نخبه نفتی کشور را از دم تیغ بی عهدی خود بگذرانید، آیا میدانید ناامید کردن امید جوانان نخبه این سرزمین و مجبور کردنشان به کاری که دوست ندارند، در سال های آینده چه عذاب وجدانی برای شما خواهد داشت؟! البته اگر با واژه عذاب وجدان آشنا باشید!

جنای آقای وزیر این بار گزارش دیگری را منتشر می کنیم تا شاید به گوش رئیس هیأت امنای دانشگاه صنعت نفت (حضرتعالی) برسد تا بدانید که مهندسین این دانشگاه آنقدر علم و توانایی دارند که برای اثبات اشتباه جنابعالی در بیسواد خطاب کردن این دانشجویان، می توانند پس از اتمام دوره مهندسی خود مجددا در کنکوری متفاوت (کنکور تجربی) شرکت کرده و این بار پزشک و دندانپزشک و داروساز بشوند!

جناب وزیر میدانید احتمال قبولی یک دانش آموز تجربی در 3 رشته ای که عرض کردیم چند درصد می باشد؟ زیر یک درصد! حال این احتمال را برای مهندسین فارغ التحصیل شده از یک دانشگاه حساب کنید که حتی قبلا دانش آموز دوره تجربی نیز نبوده اند! لیست این بی سوادانی که مطرح کرده اید را خدمت شریفتان ارائه می نماییم تا مردم نیز بدانند ما فارغ التحصیلان دانشگاه صنعت نفت آنقدر باسواد هستیم که بتوانیم هم مهندس بشویم و هم پزشک، اما در عین حال آنقدر بیسواد هستیم که به قول و قرار های کتبی و شفاهی با حضرتعالی و مسئولین مربوطه دل ببندیم و عمر و جوانی خود را در آرزوی خدمت در صنعت نفت و گاز کشور بسوزانیم.

بعنوان فرزندان این کشور جمله آخر را به جناب آقای زنگنه می گوییم: جناب شیخ الوزرا این تعهد به نخبگان کشور عزیز خودمان است که سابقه زرین هر مسئولی می باشد نه تعهد به شرکت های خارجی که با وزش نسیم ملایمی، رخت خود میبندد و به دامن دشمن این کشور بازمی شود! نگفتید جناب وزیر، برای بدنه وزارت خود مهندس دوست دارید یا پزشک؟ شاید هم فرقی نداشته باشد، نماینده ادوار مجلس باشد کافی است؟!

در ادامه، لیست تعدادی از مهندس-پزشکان دانشگاه صنعت نفت جهت استحضار عموم مردم عزیز کشورمان منتشر می شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "تغییر رشته بعضی دانشجویان صنعت نفت از مهندسی به پزشکی به دلیل عدم تعهد وزارت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییر رشته بعضی دانشجویان صنعت نفت از مهندسی به پزشکی به دلیل عدم تعهد وزارت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید