تنگه ارغوان یکی از جاذبه های گردشگری استان ایلام به شمار می رود

به گزارش وبلاگ گوگل، بیتوته/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، تنگه ارغوان یکی از جاذبه های گردشگری استان ایلام به شمار می رود.

تنگه ارغوان یکی از جاذبه های گردشگری استان ایلام به شمار می رود بیشتر بخوانیدتنگه ارغوان | دشتی ارغوانی رنگ در ایلام

هر ساله همزمان با فصل بهار و بخصوص اردیبهشت ماه، تنگه ارغوان ایلام به اوج زیبایی رنگها در طبیعت تبدیل می گردد. دره ارغوان یک دره پر آب و بسیار دیدنی پوشیده از بوته های ارغوان است. این دره که از دیرباز بواسطه وجود بوته های بسیار زیاد ارغوان بسیار معروف بوده، امروزه کمتر مورد توجه دوستداران و علاقمندان به طبیعت قرار میگیرد. دره ارغوان در مسیر روستای کلاته آهن قرار گرفته و یکی از منطقه ها حفاظت شده در استان ایلام است که درختان ارغوانی آن در محدوده 160 هکتار از این دره رویش دارند. این دره زیبا مملو از درختانی با شکوفه ها و برگ های ارغوانی بوده که در میان درختها بلوط و زالزالک به گونه بسیار حیرت آوری چشم را خیره می نماید.

ارغوان نام فارسی درختی است که در انگلیسی با نام Judas Tree آن را می شناسند. نام علمی این گیاه cercis siliquastrum است و به یونانی به آن sixia می گویند. ارغوان درختی است از خانواده پروانه آسا و از مشخصات شاخص آن این بوده که این درخت در اول بهار می روید و دارای گلهای نیام هست. گلهای آن زودتر از برگ های آن در می آید و دارای شاخه های متقابل است. بلندی آن گاهی به 12 متر هم می رسد اما بیشتر به صورت درختچه است.

منبع: همگردی

به "تنگه ارغوان یکی از جاذبه های گردشگری استان ایلام به شمار می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تنگه ارغوان یکی از جاذبه های گردشگری استان ایلام به شمار می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید