خسارت این 4 سال را چه کسی می پردازد آقای واعظی؟

به گزارش وبلاگ گوگل، رئیس دفتر رئیس جمهور در توجیه سهمیه بندی مجدد و افزایش قیمت بنزین می گوید: نمی خواهیم واردکننده بنزین شویم.

خسارت این 4 سال را چه کسی می پردازد آقای واعظی؟

به گزارش گروه رسانه های وبلاگ گوگل، محمود واعظی در گفت وگو با روزنامه کارگزاران سازندگی گفت: این تصمیم دو عایدی برای دولت دارد؛ یکی اینکه در شرایط قبل به دلیل ارزان بودن قیمت بنزین، مصرف بنزین به سرعت در حال افزایش بود و در صورتی که آن فرایند طی می شد، ما به نقطه ای می رسیدیم که باید واردنماینده بنزین می شدیم و ما نمی خواستیم به جایی برسیم که مجددا واردنماینده بنزین شویم. واعظی در این باره ادامه داد: از طرف دیگر در گرانی های اخیر اقشار گسترده ای از کشور تحت فشار بودند. در این راستا مجبود بودیم از کسانی که وضع مالی بهتری دارند و از بنزین بیشتری استفاده می نمایند، بگیریم و به کسانی بدهیم که یا اصلا از بنزین استفاده نمی نمایند یا کمتر استفاده می نمایند.

اظهارات واعظی در حالی است که چهار سال قبل، بعضی مدیران ارشد دولتی به همراه نشریات اجاره ای، تبلیغات پرحجمی را درباره ضرورت و واردات بنزین به راه انداختند و در کنار آن، حذف سهمیه بندی بنزین و تثبیت قیمت آن را برای چهار سال متوالی توجیه کردند؟! خروجی این فرایند، رشد شتابان مصرف و افزایش بی رویه قاچاق سوخت بود که ده ها هزار میلیارد تومان به کشور خسارت زد و اکنون باید پرسید اگر سیاست اخیر دولت در بازگشت به سهمیه بندی مصرف سوخت درست بوده، چرا در 4 سال گذشته علیه این اقدام درست بدگویی شد و به مردم خسارت وارد شد و اکنون با تحمیل مجدد هزینه به اقتصاد و امنیت کشور، دوباره باید همان سیاست را به اجرا گذاشت.

یادآور می گردد یکی از دلایل حذف سهمیه بندی بنزین در سال 94، القای گشایش مالی به واسطه برجام بود و حال آنکه در حقیقت با این کار، امکانات پس انداز و سرمایه گذاری بزرگ ملی از کشور سوخت و دود هوا شد.

بازگشت به صفحه رسانه ها

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "خسارت این 4 سال را چه کسی می پردازد آقای واعظی؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خسارت این 4 سال را چه کسی می پردازد آقای واعظی؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید