دانشگاه شهرکرد در جمع برترین های 4 شاخه علمی جهان

به گزارش وبلاگ گوگل، دانشگاه شهرکرد در نظام رده بندی بین المللی تایمز در بین 31 دانشگاه ایرانی در جمع برترین های 4 شاخه علمی جهان نهاده شد.

دانشگاه شهرکرد در جمع برترین های 4 شاخه علمی جهان

به گزارش وبلاگ گوگل به نقل از روابط عمومی دانشگاه شهرکرد، تازه ترین نظام رتبه بندی بین المللی تایمز نشان می دهد 31 دانشگاه ایرانی در چهار شاخه علمی علوم زیستی، علوم فیزیکی، روانشناسی و علوم بالینی و سلامت در جمع برترین های جهان قرار دارند.

نظام بین المللی رتبه بندی تایمز (timeshighereducation) رتبه بندی چهار شاخه علمی علوم زیستی، علوم فیزیکی، روانشناسی و علوم بالینی و سلامت را برای سال 2020 منتشر کرده است.

تایمز در این آنالیز 821 دانشگاه برتر در علوم زیستی، یک هزار و 54 دانشگاه برتر در علوم فیزیکی، 494 دانشگاه برتر در روانشناسی و 775 دانشگاه برتر در زمینه های علوم بالینی، کلینیکی و سلامت را رتبه بندی کرده است.

در حوزه علوم زیستی 13 شاخص عملکردی از جمله علوم زیستی، علوم دامپزشکی، کشاورزی و جنگلداری و علوم ورزشی مورد ارزیابی نهاده شده اند.

دانشگاه کمبریج برای اولین بار توانسته رتبه اول را کسب کند و دانشگاه هاروارد را به رتبه دوم برساند. دانشگاه آکسفورد سوم، موسسه فناوری ماساچوست MIT در رتبه چهارم و دانشگاه استنفورد در رتبه پنجم قرار دارند.

در رده بندی تایمز 2020 حوزه علوم زیستی دانشگاه کمبریج از انگلستان، دانشگاه هاروارد از آمریکا، دانشگاه آکسفورد از انگلستان، موسسه فناوری ماساچوست MIT از آمریکا، دانشگاه استنفورد از آمریکا، موسسه فناوری کالیفرنیا از آمریکا، دانشگاه جان هاپکینز از آمریکا، دانشگاه پرینستون از آمریکا، دانشگاه ییل از آمریکا و دانشگاه UCL از انگلستان در زمره10 دانشگاه برتر جهان نهاده شدند.

در رتبه بندی علوم زیستی دانشگاه شهرکرد پیروز به کسب رتبه 700-600 جهان و در بین 14 دانشگاه برتر ایران و هم رتبه با دانشگاه های تهران، تبریز، فردوسی مشهد، گیلان، شهید باهنر کرمان نهاده شده است.

در حوزه علوم فیزیکی 13 شاخص عملکردی از جمله شیمی، فیزیک و نجوم، علوم زمین و دریا، ریاضیات و آمار، زمین شناسی و نجوم مورد ارزیابی نهاده شده اند.

همچنین در رده بندی تایمز 2020 حوزه علوم فیزیکی دانشگاه پرینستون از آمریکا، موسسه فناوری کالیفرنیا از آمریکا، دانشگاه کمبریج از انگلستان، دانشگاه استنفورد از آمریکا، دانشگاه هاروارد از آمریکا، موسسه فناوری ماساچوست MIT از آمریکا، دانشگاه آکسفورد از انگلستان، موسسه فناوری زوریخ سوئیس، دانشگاه کالیفرنیا برکلی از آمریکا، دانشگاه شیکاگو از آمریکا در زمره 10 دانشگاه برتر جهان نهاده شدند.

در این رتبه بندی دانشگاه شهرکرد پیروز به کسب رتبه 900-800 جهان و هم رتبه با دانشگاه های اصفهان، شهید چمران اهواز، شهید باهنر کرمان، ارومیه، یزد، زنجان و در بین 31 دانشگاه برتر ایران نهاده شد.

منبع: همشهری آنلاین

به "دانشگاه شهرکرد در جمع برترین های 4 شاخه علمی جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشگاه شهرکرد در جمع برترین های 4 شاخه علمی جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید