ملاقات رئیس جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی با معاون هماهنگی امور مالی استاندار

به گزارش وبلاگ گوگل، خبرنگاران/آذربایجان غربی رئیس جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی با معاون هماهنگی امور مالی استاندار ملاقات و تبادل نظر کرد.

ملاقات رئیس جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی با معاون هماهنگی امور مالی استاندار

به نقل از روابط عمومی جهاددانشگاهی آذربایجان غربی، نادر صادقی معاون هماهنگی امور مالی استاندار آذربایجان غربی در این ملاقات با قدردانی از جهاد دانشگاهی به واسطه طراحی، تعریف و اجرای پروژه های تحقیقاتی که طی دو سال اخیر کوشش خود را بر ایجاد ساختارهای پژوهشی تخصصی مورد احتیاج منطقه از جمله گروه متابولیتها و فناوریهای نوین این حوزه و حوزه تخصصی گیاهان دارویی و کسب و کارهای دانش بنیان و مبتنی بر صنایع نوین و پیشرفته متمرکز کرده است، اضافه نمود: هر دو بعد تحقیقات کیفی بر روی محصولات دانش بنیان و تربیت و بکارگیری منابع انسانی دانش محور جوان و متخصص در جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی نمود یافته است.

وی با اشاره به ضرورت استفاده از ایده های علمی و تخصصی جهاد دانشگاهی استان اظهار کرد: ورود جهاد دانشگاهی به موضوعات مورد احتیاج استان تخصصی و با اتکاء به جوانان مومن و متخصص دارای خروجی علمی است.

صادقی با تقدیر از رویکرد پژوهش محور جهاد دانشگاهی استان در حوزه تخصصی مورد احتیاج استان اضافه نمود : دوره های تخصصی آموزشی جهاد دانشگاهی باید به سمت حوزه تخصصی بر اساس مزیت استان در حوزه کشاورزی سمت و سو پیدا کند و برند جهاد دانشگاهی در حوزه مهارت محوری در این بحث تخصصی بعنوان وجه تمایز این حوزه فعالیتی نهاد انقلابی در استان شکل بگیرد.

وی با بیان اینکه محصولاتی در دنیای امروز قابلیت رقابت دارند که سهم دانش و فناوری در آن محصول برجسته باشد، تاکید نمود: شرکت های دانش بنیان می دانند که محصولات دانش بنیان به تنهایی در بازار پیروز نخواهند بود بلکه پیروزیت و تداوم حیات یک محصول مستلزم وجود منابع انسانی دانش محور نیز است.

معاون استاندار آذربایجان غربی اضافه نمود: امید است واحدهای تحقیقاتی جهاد دانشگاهی بیش از پیش در توسعه علمی و مالی استان پیروز شوند چرا که دنیای آینده در اختیار دانش و فناوری های نوین است تا رسیدن به نقطه مطلوب باید جهت تحقیقات مبنی بر دانش و فناوری نوین ادامه یابد.

صادقی با اشاره به طرح ملی توسعه مشاغل خانگی که توسط جهاد دانشگاهی و با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتمای برگزار می گردد، اظهار کرد:این طرح بعنوان طرح ملی تاثیرگذار در ایجاد اشتغال پایدار در استان و سطح کشور آثار مناسبی بر اقتصاد کشور خواهد گذاشت و اقدام جهاد دانشگاهی در اینخصوص ارزشمند و قابل تقدیر است.

وی ادامه داد : طرح مشاغل خانگی باید از یک طراحی مدیریتی زنجیره های چرخه ای کیفی و عملی شکل بگیرد.

وی رمز پیروزیت کسب و کارهای خرد را اشتغال پایدار روستایی دانست و اضافه نمود: این طرح ها با کمترین اعتبار بیشترین اشتغالزایی را ایجاد می نمایند و مشاغل خانگی در این جغرافیا می تواند نقش موثرتری داشته باشد.

معاون استاندار با بیان اینکه تا کنون برای 222 طرح اشتغال فراگیر، 170 میلیارد تومان اعتبار برای اشتغالزایی 2600 نفر تخصیص یافته اضافه نمود: از این تعداد 220 طرح با 150 میلیارد تومان بااشتغازایی برای 2600 نفر عملیاتی شده که نشان از تحقق 98 درصدی است.

صادقی با اشاره به طرح های اشتغال پایدار روستایی گفت: 535 طرح با اعتباری بالغ بر 450 میلیارد تومان زمینه اشتغال 12300نفر را در استان فراهم کرده است.

در ابتدای این ملاقات نیز دکتر امین رستم زاده، رئیس جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی با تشریح تخصصی توانمندی ها و قابلیت ها و تجارب این واحدخاطر نشان کرد:رویکرد این نهاد ورود تخصصی به کسب دانش وفناوری های جدید ومهمتر از آن عمق بخشیدن به این مهم است و در دو سال اخیر ضمن جذب نیروهای متخصص برای حوزه پژوهش و اخذ مجوز ساختارهای پژوهشی بسترسازی برای توسعه استان فراهم شده است.

وی با اشاره به فعالیت های گروه پژوهشی متابولیت ها وتحقیقات حوزه کشاورزی جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی گفت :اعضای گروه هیات علمی واحد بعنوان مثال که از سال گذشته مجوز موافقت اصولی را اخذ کرده اند در حوزه های تخصصی مورد احتیاج استان از جمله مطالعه ارتقاء محیط کشت از کشت بافت به بیو راکتور و امکان سنجی دست یافتن به دانش فنی آن اقدام کرده اند.

وی ادامه داد : دانش فنی ساخت بیوراکتورهای متناسب با گیاهان دارویی مد نظر با ارزش اضافه کرده بالا نیز یکی دیگر از فناوریهای مورد مطالعاتی گروه متابولیت ها می باشد.

رئیس جهاد دانشگاهی استان با اشاره به نقش توسعه کمی و کیفی آزمایشگاه ها در توسعه بخش ها مختلف استان از ابعاد مالی توضیح داد: در بحث آزمایشگاه ها تخصصی زیر نظر مرکز خدمات تخصصی این نهاد نیز با توجه به تجهیز های اخیر اجرا شده و از همه مهمتر جذب نیروی انسانی جوان متخصص متعهد جهادی و افزایش دامنه ها و مجوزها به دنبال اخذ ایزوها و استانداردهای معتبر آزمایشگاهی از جمله 17025 از شروع امسال است.

رستم زاده با تشریح توانمندیهای گروه پژوهشی کروماتوگرافی بیان نمود: انجام مطالعات تخصصی در حوزه پایش و آلاینده های مختلف و ارائه گزارش و محتوای علمی برای تصمیم گیری های اساسی بر مبنای توسعه در حوزه معادن، کارخانه جات، آب ،خاک و محصولات باغی و کشاورزی و ......از نقشهای مهم این گروه برای حوزه های مهم فوق الذکر استان بوده است.

وی اعتماد به پژوهشگران جوان این نهاد را سرمایه گذاری زیر ساختی برای توسعه استان و خروجی ملموس در حداقل زمان ممکن به کیفی ترین شکل تخصصی برای منطقه ذکر کرد.

رئیس جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی در ادامه با اشاره به توانمندیهای تخصصی آموزشی و مرکز علمی کاربردی این واحد در بحث مهارت محوری و توانمند سازی و تکیه بر مباحث تربیت نسل تعالی ساز بر اساس مزیت های توسعه استان و کشور را از وجود تمایز فعالیت این واحد در سطح استان ذکر کرد.

وی حوزه فرهنگی و افکار سنجی و رویکرد رویدادهای گزین و وزین این واحد در تاکید بر مسئله محوری و مزیت محوری را بسیار مهم ذکر و خاطر نشان کرد: برگزاری همایش های ملی حقوق شهروندی ، مسابقات مناظره دانشجویی ، مسابقات دفاع سه دقیقه ایی از انتها نامه بستر و زیر ساخت فکری توسعه استان جوانان و دانشجویان را برای تکمیل زنجیره اول توسعه منطقه را فراهم می نماید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ملاقات رئیس جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی با معاون هماهنگی امور مالی استاندار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملاقات رئیس جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی با معاون هماهنگی امور مالی استاندار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید