سازمان بازرسی کل کشور خواهان اعمال نظارت بیشتر بر فروش بلیت هواپیما به نرخهای اعلامی شد

به گزارش وبلاگ گوگل، ایسنا/ براساس گزارشهای بدست آمده، سازمان بازرسی کل کشور خواهان اعمال نظارت بیشتر بر فروش بلیت هواپیما به نرخهای اعلامی شد.

سازمان بازرسی کل کشور خواهان اعمال نظارت بیشتر بر فروش بلیت هواپیما به نرخهای اعلامی شد

مهدی خنجری، بازرس کل امور راه و شهرسازی سازمان بازرسی کل کشور با توجه به در پیش بودن سفرهای نوروزی، در نامه ای هشداری به رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، خواهان اعمال نظارت بیشتر بر فروش بلیت به نرخ های اعلامی شد.

اعمال نظارت بیشتر بر فروش بلیت به نرخ های اعلامی و جلوگیری از فروش خارج شبکه رسمی فروش بلیت شرکتهای هواپیمایی (ایجاد بازار سیاه) و مازاد بر ظرفیت هواپیما، اعلام ممنوعیت فروش بلیت گروهی یا چارتری در ایام سفرهای نوروزی به وسیله ابلاغ بخشنامه به شرکتهای هواپیمایی و تاکید بر قابل استرداد بودن بلیت و رعایت سقف قیمتها از جمله موارد مطروحه در نامه مذکور است.

بعلاوه سازمان بازرسی کل کشور خواهان آن شد تا اعمال نظارت روزانه و برنامه ریزی شده بر عملکرد شرکتهای هواپیمایی، سامانه های فروش بلیت، آژانس های مسافری و دفاتر فروش، شرکتهای خدمات هندلینگ و فرودگاه های کشور به وسیله انجام بازدیدهای میدانی و کنترل های فرآیندی و مبتنی بر داده های کلان صورت گیرد.

تاکید به شرکتهای هواپیمایی مبنی بر رعایت حقوق مسافران و نظارت بر عملکرد فرودگاه ها جهت ارائه تسهیلات و امکانات و خدمات رفاهی قبل، حین و بعد از سفر و بعلاوه رسیدگی با سرعت و دقت مضاعف به شکایات واصله از سوی مسافران نیز مورد تاکید سازمان بازرسی کل کشور واقع شده است.

سازمان بازرسی کل کشور در این نامه خطاب به رئیس سازمان هواپیمایی کشوری خوستار آن شد تا در برنامه ریزی و صدور مجوزهای پروازی، ایجاد توازن لازم برای جلوگیری از کمبود پرواز در مسیرهای پرتردد داخلی، زیارتی و سیاحتی معمول گردد.

سازمان بازرسی کل کشور بر این امر تاکید نمود که باید تمهیدات لازم جهت استفاده از هواپیمای پشتیبان در مواقع مورد احتیاج مانند موارد ابطالی و تاخیر پرواز با همکاری تمامی شرکتهای هواپیمایی اتخاذ گردد.

از سوی دیگر با توجه به افزایش تقاضا برای بلیت، سازمان بازرسی بر لزوم دقت در احراز هویت مسافران تاکید نمود تا افراد با بلیت شخص دیگر امکان سفر نداشته باشند و مشخصات آنها با کد ملی در مرحله فروش بلیت و احراز هویت ملاک سفر قرار گیرد تا فروش بلیت خارج از سیستم صورت نپذیرد.

تأکید بر انتشار حقوق مسافر برای اطلاع، پیگیری و بهره مندی مسافران از حقوق خود نیز در این زمینه مورد توجه قرار گرفته است.

سازمان بازرسی بعلاوه تاکید نمود که فروش اجباری (فروش تور همراه بلیت در مواقعی که مسافران متقاضی خرید صرفا بلیت هستند یا تحمیل هر گونه شرایطی که خارج از خواست مسافرین می باشد) ممنوع است.

منبع: همگردی

به "سازمان بازرسی کل کشور خواهان اعمال نظارت بیشتر بر فروش بلیت هواپیما به نرخهای اعلامی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان بازرسی کل کشور خواهان اعمال نظارت بیشتر بر فروش بلیت هواپیما به نرخهای اعلامی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید