سرمربی تنیس: شانس صعود به دسته سه آسیا را داریم، بگذارند با آرامش کار کنیم

به گزارش وبلاگ گوگل، سرمربی تیم ملی تنیس ایران گفت: اگر با تمام توان در مسابقت دیویس کاپ شرکت کنیم، شانس صعود به دسته سه آسیا را داریم.

سرمربی تنیس: شانس صعود به دسته سه آسیا را داریم، بگذارند با آرامش کار کنیم

اکبر طاهری در گفت وگو با وبلاگ گوگل درباره شرایط تیم ملی تنیس ایران برای حضور در مسابقات دیویس کاپ و امکان صعودبه دسته سه آسیا بیان نمود: در نظر داشتیم دو هفته مسابقه بین المللی شرکت کنیم اما بخاطر شرایط کرونا و وجود پروتکل ها، حضور در مسابقات سخت بود از این رو سه هفته در کیش اردو داریم که شرایط آن مشابه با بحرین میزبان مسابقات است و پس از آن هم تیم 23 مهر راهی مسابقات می گردد. ما تمام کوشش خود را می کنیم که در انتهای اردو، برترین نفرات انتخاب شوند و نتیجه قابل قبولی بگیریم. اگر با تمام توان حاضر شویم، شانس این را داریم که به گروه سه صعود کنیم و امیدوارم این اتفاق رخ دهد.

طاهری در پاسخ به این پرسش که با توجه به اعلام ترکیب تیم ملی، چرا نفرات بیشتری به اردوی نهایی دعوت شدند، توضیح داد: پس از اینکه انتخابی تیم ملی و دو مرحله اردو برگزار گردید، بازیکنان مسابقات داخلی هم شرکت کردند. کادر فنی پس از رصد شرایط، نام امیر حسین بادی، حسادم یزدی، سینا مقیمی و حمیدرضا نداف را به فدراسیون جهانی اعلام نمود. انوشا شاهقلی، سامیار الیاسی، سینا مقیمی، مهرشاد قفقازی و علی یزدانی هم به اردو دعوت شدند. شرایط آب و هوایی و نوع زمین در کیش نسبت به تهران تغییر کرد و تا دو روز مانده به آغاز مسابقات امکان تعویض بازیکنان را داریم. از این رو هرکسی نشان بدهند بهتر از این چهار نفر است، امکان جایگزینی داریم.

او در مور اینکه میزبان پروتکل های سختگیرانه ای در نظر گرفته است یا خیر، گفت: شرایط غیر معمولی نگذاشته است اما تنها موردی که هست ما در نظر داشتیم زودتر به بحرین برویم اما اعلام نمودند 72 ساعت قبل از آغاز مسابقات می توانیم وارد این کشور شویم.

طاهری با اشاره به نوع انتخاب نفرات تیم ملی توضیح داد: این درخواست را دارم که جامعه تنیس همدل شوند. روشی که ما برای انتخاب نفرات گذاشتیم، متفاوت از دوره های قبل بوده است و همه مربیان و بازیکنان انگیزه زیادی پیدا کردند. البته کار خودمان سخت شد چون توقع اکثریت بالا رفته و صحبت و جانبداری هایی هم در خصوص انتخاب نفرات انجام می گردد. نکته این است که کادرفنی همه جوانب را می بیند و شرایط برای همه یکسان است و برترین ها وارد زمین می شوند. اگر کسی در اردو است، نه در یک مسابقه بلکه در طول مدت زمانی که نظر داشتیم، نشان داده است که کیفیت بهتری دارد. به نظرم حواشی اطراف تیم، اثر منفی روی ذهنیت تیم می گذارد. این درخواست را دارم با همدلی اجازه دهند با آرامش کار کنیم و بهتری نفرات وارد زمین شوند، ان شاءالله که پیروز شویم.

سرمربی تیم ملی در پاسخ به این پرسش که با توجه به کیفی بودن کاروان ایران در بازی های آسیایی، فکر می نماید تنیس شانسی برای اعزام به این رویداد داشته باشد یا خیر، تاکید نمود: امیدوارم تنیس بازان دربازی های آسیایی بتوانند حضور پیدا نمایند. تنیس ایران از لحاظ کیفی در شرایطی نیست که بتواند برای مدال برود اما حضور در این رویداد، انگیزه خوبی برای بازیکنان و جامعه تنیس می گردد. فکر می کنم نتیجه مسابقات دیویس کاپ می تواند تاثیر گذار باشد البته باید دید مسئولان چه تصمیمی می گیرند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "سرمربی تنیس: شانس صعود به دسته سه آسیا را داریم، بگذارند با آرامش کار کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرمربی تنیس: شانس صعود به دسته سه آسیا را داریم، بگذارند با آرامش کار کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید