طالبان از تصمیم آمریکا در خروج از افغانستان استقبال کرد

به گزارش وبلاگ گوگل، شبکه تلویزیونی طلوع امروز چهارشنبه گفت که گروه طالبان از تصمیم آمریکا برای خارج کردن نیروهای نظامی این کشور از افغانستان استقبال کرد.

طالبان از تصمیم آمریکا در خروج از افغانستان استقبال کرد

بر اساس اعلام این شبکه تلویزیونی، محمد نعیم سخنگوی طالبان در پیامی ویدئوئی در آستانه برگزاری نشست ژنو گفت که کمک هایی که پیش از این به افغانستان اجرا شده است توسط گروهی خاص استفاده شده و جامعه جهانی باید پس از این کمک های خود (به افغانستان) را با هماهنگی این گروه به مردم برساند.

به گزارش وبلاگ گوگل، روز گذشته، سرپرست وزارت دفاع آمریکا از کاهش شمار نظامیان این کشور در افغانستان و عراق به 2005 نفر تا 15 ژانویه آینده (26 دی ماه) خبر داد.

کریستوفر میلر در این باره مدعی شد: به تکمیل مأموریتی که از دو دهه پیش در افغانستان و عراق آغاز کردیم و تا چند نسل ادامه داشت، ادامه می دهیم.

وی همچنین افزود که دستورات دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا درباره عقب نشینی از عراق و افغانستان اجرا خواهد شد و این تصمیم پس از رایزنی با شورای امنیت ملی و فرماندهان نظامی اتخاذ می شود.

در حال حاضر حدود 4 هزار و 500 نظامی آمریکایی در افغانستان و حدود 3 هزار نفر از آنها نیز در عراق حضور دارند. در نتیجه، بیشترین کاهش نیروها برای افغانستان خواهد بود.

گفته می شود که مارک اسپر وزیر دفاع سابق آمریکا نیز به دلیل هشدار درباره تبعات خروج ناگهانی از افغانستان، از سوی ترامپ اخراج شد.

این در حالیست که ضمیر کابلوف نماینده ویژه روسیه در امور افغانستان ساعاتی پیش گفت که هیاهوی زیادی پیرامون بیانیه دولت واشنگتن مبنی بر تسریع فرایند خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان، راه افتاده حال آنکه بعید به نظر می رسد این تصمیم تغییری در شرایط میدانی ایجاد کند.

وی ادامه داد: ترامپ واقعاً قصد خروج نیروها را دارد اما برخلاف اظهارات قبلی وی، این شامل همه نیروها نمی شود و دو هزار و پانصد نظامی آمریکایی در افغانستان باقی می مانند. علاوه بر این، انتظار می رود که جو بایدن در صورت در اختیار دریافت زمام امور، این تصمیم (ترامپ) را لغو کند. لازم است یک نفر از دبیرکل ناتو بپرسد که آیا اساساً حضور نیروهای پیمان آتلانتیک شمالی به بهبود شرایط در افغانستان منجر شده است؟

منبع: خبرگزاری مهر

به "طالبان از تصمیم آمریکا در خروج از افغانستان استقبال کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طالبان از تصمیم آمریکا در خروج از افغانستان استقبال کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید