کارمندان زن ساعت 12 تعطیل شوند و به نیابت از حکومت در خانواده خدمت نمایند

به گزارش وبلاگ گوگل، استاندار فارس گفت: برای اجرای فرمایشات رهبر معظم انقلاب پیگیری های لازم در این زمینه اجرا شده و درصدد هستیم که بانوان متاهل که کارمند ادارات استان هستند بتوانند ساعت 12 به منزل بروند و در سنگر خانواده، به جامعه خدمت نمایند.

کارمندان زن ساعت 12 تعطیل شوند و به نیابت از حکومت در خانواده خدمت نمایند

به گزارش وبلاگ گوگل، محمدهادی ایمانیه روز پنجشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان فارس افزود: با این کار بانوان می توانند هم به نیابت از حکومت به وظیفه اداره خانواده بپردازند و هم در این ساعات آموزش های مجازی چگونگی سطح زندگی را فرا بگیرند. این کار می تواند آثار فرهنگی عمیق و پایداری در کشور بگذارد.

استاندار فارس ادامه داد: بودجه های تخصیص یافته به حوزه فرهنگی شایسته حرکت های فرهنگی کشور و اهدافمان در این عرصه نیست.

ایمانیه بیان داشت: با توجه به اینکه در آستانه نوشتن بودجه هستیم و شهریور موقع نوشتن بودجه هاست، درخواست ما این است که مسئولان ذیربط با تمام قوا به بحث بودجه 1402 ورود نمایند و به شکل جدی به مسائل فرهنگی هم از نظر نرم افزاری و هم سخت افزاری توجه گردد.

او افزود: اجرای نقشه مهندسی فرهنگی احتیاجمند بودجه است ؛ مسئولان سازمان مدیریت برنامه ریزی استان تمام کوشش خود را به کار گرفته اند تا فعالیتها متناسب با این برش پیش برود اما محقق شدن این امر احتیاجمند تأمین بودجه است.

وی بیان نمود: از نظر سخت افزاری ما در پی ساختمان ساختن نیستیم اما بسیاری از زیرساخت های فرهنگی مانند کتابخانه ها، مساجد و یا سایر اماکن فرهنگی در شهرستان ها دچار فرسودگی شده اند و احتیاج به اعتبارات دارند.

استاندار فارس مطرح نمود: از یک طرف می گوییم مساجد باید تبدیل به مراکز اصلی اداره حکومت اسلامی شوند اما از یک طرف احتیاج به ساماندهی و اعتبار دارند. البته درصد هستیم از صندوق مسئولیت اجتماعی هم اقدامات خوبی در استان انجام گردد اما احتیاج است که بودجه های دولتی هم به این امر تخصیص یابد.

ایمانیه بیان داشت: روش پذیرش دانشجو در دانشگاه هنر باید تغیبر دهیم و این روش باید بر اساس مصوبه و گزینش کردن باشد. این کار در آینده سینما، تئاتر و سایر فعالیتهای هنری تأثیرگذار است.

وی بر اهمیت تشکیل قرارگاه فرهنگی در استان تأکید کرد و با اشاره به تدوین برنامه هفتم توسعه گفت: نقطه نظرات سازمان ها بایستی راجع به برنامه هفتم توسعه در نظر گرفته گردد و در استان فارس هم انتظار داریم که مسایل قابل توجهی در این زمینه به مجلس و دولت ارائه گردد.

استاندار فارس اعلام نمود: تا آخر شهریورماه همه سازمانها باید عملکرد خود را که در نیمه اول سال در مورد سند توسعه فرهنگی استان انجام داده اند به دبیر خانه گزارش دهند. بعلاوه سازمان ها می بایست آنچه در شش ماه اول در راستای توجه به سومین حرم اهل بیت(ع) انجام داده و آنچه که در شش ماه دوم قصد دارند انجام دهند را هم گزارش نمایند.

منبع: همشهری آنلاین

به "کارمندان زن ساعت 12 تعطیل شوند و به نیابت از حکومت در خانواده خدمت نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارمندان زن ساعت 12 تعطیل شوند و به نیابت از حکومت در خانواده خدمت نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید