آمریکا دستکم 10 پایگاه نظامی را در افغانستان را بسته است

به گزارش وبلاگ گوگل، روزنامه واشنگتن پست گزارش داد، بر اساس توافق آمریکا با طالبان در فوریه امسال میلادی و تعهد این کشور در کاهش حضور نظامی در افغانستان، ایالات متحده دست کم 10 پایگاه نظامی خود را در افغانستان بسته است.

آمریکا دستکم 10 پایگاه نظامی را در افغانستان را بسته است

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، تعداد دقیق پایگاه های باقی مانده آمریکایی در افغانستان نامشخص است چون داده ها علنی نشده است.

روزنامه واشنگتن پست همچنین نوشت، حدود 10 سال قبل هزاران نیروی آمریکایی در افغانستان حضور داشتند اما تعدادشان از آن موقع به صدها تن کاهش یافته است.

آمریکا پایگاهایش را در ولایات اروزگان، هلمند، لغمان، پکتیا، قندوز، ننگرهار، بلخ، کابل، فاریاب و زابل بسته است. بسته شدن پنج تا از 10 پایگاه بخشی از توافق با طالبان در چارچوب زمانی 135 روز از امضای توافق فوریه اجرا شده است.

بعضی از پایگاه ها هم به نیروهای امنیتی افغانستان سپرده شده، سایر پایگاه ها هم شاید به صورت موقت مهر و موم شوند و اگر نیروهای آمریکایی بار دیگر به افغانستان برگشتند، دوباره در آنها مستقر خواهند شد.

بر اساس گزارش واشنگتن پست، این برنامه برای کاهش تعداد نیروهای آمریکایی در افغانستان از 5000 تن به 2500 تن تا 15 ژانویه سال آینده میلادی هنوز قطعیت ندارد.

خروج تدریجی نیروهای آمریکایی از افغانستان یکی از شرایط توافق فوریه بود. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "آمریکا دستکم 10 پایگاه نظامی را در افغانستان را بسته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا دستکم 10 پایگاه نظامی را در افغانستان را بسته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید