آژانس اتمی: افزایشی در سطح مواد رادیواکتیو در محل حادثه بیروت مشاهده نشد

به گزارش وبلاگ گوگل، آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت کارشناسان اعزامی این نهاد به لبنان هیچ گونه افزایشی در سطح مواد رادیواکتیو در محل انفجار بندر بیروت و مناطق نزدیک به آن مشاهده نکرده اند.

آژانس اتمی: افزایشی در سطح مواد رادیواکتیو در محل حادثه بیروت مشاهده نشد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ گوگل، آژانس بین المللی انرژی اتمی روز جمعه در گزارشی اظهار داشت که کارشناسانی که ماه گذشته از طرف این نهاد بین المللی به بیروت اعزام شده اند تا میزان تشعشعات رادیواکتیو در محل انفجار بندر بیروت را بررسی کنند، هیچ گونه افزایشی در سطح مواد رادیواکتیو در محل حادثه بیروت و مناطق نزدیک به آن مشاهده نکرده اند.

بر اساس گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی که در پایگاه اطلاع رسانی آن منتشر شده، یافته های کارشناسان اعزامی آژانس به لبنان عیناً یافته های نهادهای مسئول لبنانی که پس از انجام آزمایش های لازم درباره سطح مواد رادیواکتیو در منطقه و اطمینان یافتن از عادی بودن شرایط، از آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز برای تأیید یافته های خود کمک خواسته بودند را تأیید می کند.

آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام کرده که اواسط ماه گذشته میلادی (اواخر شهریورماه) گروهی متشکل از 4 کارشناس هسته ای دانمارکی و فرانسوی به همراه 4 نفر از کارشناسان تحت استخدام آژانس به لبنان اعزام شده و به مدت 4 روز برای انجام آزمایش های لازم درباره احتمال افزایش تشعشعات هسته ای در محل انفجار بندر بیروت و مناطق اطراف آن، در این کشور حضور داشته اند.

در گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی تأکید شده که اگرچه این کارشناسان بیش از یک ماه پس از وقوع حادثه برای انجام بررسی های لازم به محل اعزام شده اند، اما این تأخیر باعث نمی شود که افزایش تشعشعات رادیواکتیو (در صورت وجود) برای آنها قابل تشخیص نباشد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "آژانس اتمی: افزایشی در سطح مواد رادیواکتیو در محل حادثه بیروت مشاهده نشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آژانس اتمی: افزایشی در سطح مواد رادیواکتیو در محل حادثه بیروت مشاهده نشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید