تظاهرات کشورهای اسلامی در محکومیت توهین به پیامبر(ص)

به گزارش وبلاگ گوگل، تعدادی از کشورهای اسلامی شاهد تظاهرات گسترده در اعتراض به کاریکاتورهای توهین آمیز به پیامبر اکرم (ص) است.

تظاهرات کشورهای اسلامی در محکومیت توهین به پیامبر(ص)

هزاران مسلمان در پاکستان بعد از نماز جمعه به اعتراضات علیه کاریکاتورهای توهین آمیز علیه پیامبر اکرم(ص) پیوستند. این درحالی است که امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه از انتشار این کاریکاتورها حمایت کرده است.

حدود 2000 پاکستانی در لاهور شعارهایی را علیه فرانسه سر دادند و مسیرهای اصلی را بستند.

همچنین ده ها تن پرچم های فرانسه را زیرپا لگدمال کردند و شعارهایی را در تحریم تولیدات فرانسه سر دادند. همچنین معترضان در پنجاب از دولت خواستند روابط با فرانسه را قطع کند.

همچنین قرار است تجمعات بیشتری در پاکستان برگزار شود. پلیس نیز برای سرکوب تظاهرات احتمالی خارج از سفارت فرانسه مستقر شده است.

همچنین اعتراضاتی در لبنان و غزه برگزار گشت.

در بیروت در اعتراض به مواضع رئیس جمهور فرانسه تجمع کردند و به سمت سفارت فرانسه رفتند.

تظاهرکنندگان شعارهایی چون رسول خدا پیروز است سردادند.

شرکت کنندگان در این تظاهرات بنرهای مشکی رنگ با محتوای لا اله الا الله محمد رسول الله حمل کرده و شعار مرگ بر فرانسه ، مرگ بر ماکرون ، ای رسول خدا ، محمد رهبر ما برای همیشه است سر دادند.

در افغانستان اعضایی از حزب اسلامی پرچم فرانسه را به آتش کشیدند. گلب الدین حکمتیار، رهبر این حزب به ماکرون هشدار داد اگر اوضاع را درست نکند جنگ جهانی سوم را به راه می اندازد و اروپا مسئول آن خواهد بود.

در طول هفته گذشته درخواست هایی برای تحریم تولیدات فرانسه از بنگلادش گرفته تا پاکستان و کویت مطرح شد. فعالان در شبکه های اجتماعی نیز هشتگ هایی در مخالفت با فرانسه ایجاد کرده و رهبران مسلمان از جمله رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه از فرانسه به شدت انتقاد کردند.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "تظاهرات کشورهای اسلامی در محکومیت توهین به پیامبر(ص)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تظاهرات کشورهای اسلامی در محکومیت توهین به پیامبر(ص)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید