از فعالیت قانونی استخراج ارزهای دیجیتال حمایت می گردد

به گزارش وبلاگ گوگل، محمدحسن متولی زاده اضافه کرد: استخراج رمز ارز برپایه مصرف انرژی انجام می گردد.

از فعالیت قانونی استخراج ارزهای دیجیتال حمایت می گردد

وی ادامه داد: براین اساس و با هدف ساماندهی و مدیریت این فعالیت، دولت مصوبه ای را ابلاغ نموده که بر اساس آن، فعالیت استخراج رمز ارز را ساختارمند نموده است.

مدیرعامل توانیر خاطرنشان ساخت: صنعت برق نیز طبق مصوبه دولت از فعالیت قانونی استخراج نمایندگان ارز مجازی پشتیبانی و حمایت می نماید.

متولی زاده گفت: تعداد زیادی از استخراج نمایندگان ارز مجازی قانونی مراجعه نموده و ما نیز با تامین برق و سایر تسهیلات به آنان یاری داده ایم.

وی ادامه داد: تعدادی نیز حاضر به همکاری نشده اند که با آنان برخوردهای قانونی انجام شده و خواهد گرفت، البته توصیه ما این است که نسبت به اخذ مجوزهای قانونی اقدام نمایند تا هم خود آسیب نبیند و هم خسارتی متوجه صنعت برق نسازند.

کوشش برای نوسازی شبکه های فرسوده

مدیرعامل شرکت فراوری، انتقال و توزیع نیروی برق ایران به پیشنهادهای خوبی که در بودجه برای صنعت برق اندیشیده شده اشاره نمود و خاطرنشان ساخت: بودجه سال جاری ظرفیت های خوبی برای صنعت برق به همراه دارد.

وی ادامه داد: علاوه بر آن بودجه امکان قرار دریافت منابع این صنعت در اختیار خود صنعت را فراهم آورده است.

متولی زاده اضافه نمود: کوشش می گردد با یاری ظرفیت های اندیشیده شده در بودجه فعالیت برای بازسازی و نوسازی شبکه های فرسوده برق به خصوص در نقاط کم برخوردار سرعت گیرد.

مدیرعامل توانیر از انجام تمهیدات لازم برای تامین سوخت مورد احتیاج نیروگاه ها اطلاع داد و گفت: هرساله سوخت مایع برای نیروگاه ها تامین شده و پیش بینی های لازم نیز صورت می گیرد.

به گزارش ایرنا، به فرایند استخراج ارزهای دیجیتال، صنعت ماینینگ و به مراکز فراوری این ارزها، مزرعه یا فارم گفته می گردد. در صنعت ماینینگ، نفت و گاز به انرژی برق و در نهایت به محصول ارز دیجیتال تبدیل می گردد که به عنوان یک پول مجازی می توان برای مبادلات اقتصادی از آن استفاده کرد.

موضوع ماینینگ (استخراج ارزهای مجازی) که موضوعی ناشناخته در کشور به شمار می رود، در روزهای اخیربه دلیل نگرانی از افزایش مصرف برق و احتمال کمبود این حامل انرژی مورد توجه قرار گرفته است.

مصرف بالای برق توسط دستگاه های استخراج ارزهای دیجیتال و مجازی، همیشه تهدیدی برای صنعت برق به شمار می رود. البته گفته می گردد این تهدید بیشتر از سمت استخراج نمایندگان غیرمجاز ارزهای مجازی است تا کسانی که به صورت مجاز اقدام به این کار می نمایند.

منبع: ایرنا

منبع: تجارت نیوز

به "از فعالیت قانونی استخراج ارزهای دیجیتال حمایت می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از فعالیت قانونی استخراج ارزهای دیجیتال حمایت می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید