جنایات بن سلمان، عربستان را در صندلی دوم بدترین کشورها از نظر حقوق بشر قرار داده است

به گزارش وبلاگ گوگل، سازمان های حقوق بشری، عربستان را به علت جنایت هایی که مرتکب می گردد در صندلی دوم بدترین کشورها از نظر حقوق بشر قرار دادند.

جنایات بن سلمان، عربستان را در صندلی دوم بدترین کشورها از نظر حقوق بشر قرار داده است

به نقل از العهد، سازمان حقوق بشری بین المللی اسکای لاین، عربستان را در فهرست یکی از ناامن ترین کشورها در زمینه حقوق بشر در دنیا قرار داد.

این سازمان که فعالان، پژوهشگران و شخصیت های آکادمیک آن را اداره می نمایند اخیرا طی طرحی ارزیابی سالانه خود را انجام داد و نتایج را در بخش های امنیت، سلامت و امکانات و کیفیت زندگی تقسیم بندی کرد.

طبق این ارزیابی عربستان بعد از مکزیک بدترین کشور از میان 36 کشور از نظر حقوق بشری است.

پژوهشگران اعلام کردند که این نتیجه با استناد به کارنامه هولناک عربستان در زمینه شکنجه، اعدام، قتل فراقانونی، ربودن، بازداشت ظالمانه و مجازات اعدام است.

درباره امکانات و کیفیت زندگی از نظر حقوق بشر عربستان یک درجه از 10 درجه را به دست آورد که بین 34 کشور دیگر پایین ترین حد است. این به علت ممنوعیت اعتراضات در این کشور، محدودیت آزادی بیان، تشکیل نهادهای مدنی و عدم توانایی شهروندان در رأی گیری است.

نهادهای حقوقی به آنالیز جنایت های نظام سعودی که به حد بی سابقه ای در سرکوب، بازداشت، مصادره اموال بازداشت شدگان و ترور آن ها رسیده، پرداخته اند.

جولیا لیجنر، رئیس بخش حقوقی در سازمان القسط(عدالت) هم گفت: بیانیه هایی که این سازمان جمع نموده وخامت شرایط حقوق بشر در عربستان را نشان می دهد.

از سال 2017 که محمد بن سلمان ولیعهد شد قدرت را در دست گرفت و بر بیشتر حقوق اساسی سلطه یافت و بزرگترین کمپین علیه آزادی بیان به راه انداخت.

وی گفت: کمپین سرکوب شامل قتل هولناک جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد سعودی به دست مزدوران عربستانی و اعدام های دولتی بعد از محاکمه های ظالمانه و شکنجه بازداشت شدگان به دست گروهی از افرادی است که مستقیما با محمد بن سلمان در ارتباطند.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "جنایات بن سلمان، عربستان را در صندلی دوم بدترین کشورها از نظر حقوق بشر قرار داده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنایات بن سلمان، عربستان را در صندلی دوم بدترین کشورها از نظر حقوق بشر قرار داده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید