خبرنگاران فراوری 42 هزار پوشاک امدادی در هلال احمر برای شرایط اضطراری پیچیده

به گزارش وبلاگ گوگل، تهران - خبرنگاران - مدیرعامل شرکت صنایع نساجی هلال ایران وابسته به جمعیت هلال احمر از فراوری 42 هزار عدد انواع پوشاک امدادی برای استفاده نیروهای امدادرسان این جمعیت در شرایط اضطراری عمومی و پیچیده انواع حوادث و سوانح احتمالی اطلاع داد.

خبرنگاران فراوری 42 هزار پوشاک امدادی در هلال احمر برای شرایط اضطراری پیچیده

محمدرضا امیریان روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی وبلاگ گوگل اضافه نمود: در فراوری این پوشاک و لباس های امدادی از جمله بلوز و شلوار زیرگرم، پیراهن ستادی آستین بلند، تی شرت های یقه تنیسی دو و سه دکمه، شلوار 6 جیب امدادی، اسپلیت شلوار، مانتو ستادی طرح دار، جلیقه عملیاتی و ژیله های ستادی عملیاتی از پارچه های فراوری داخل و پارچه پنبه پلی استرکشی، پارچه با کیفیت کجراه، پارچه تریکو (جودون) و پارچه تترون استفاده شده است.

وی ادامه داد: از آنجایی که هنگام بروز حوادث و بلایای طبیعی نیروهای امدادی مختلفی از هلال احمر، اورژانس و آتش نشانی در محل حضور دارند این لباس های امدادی با دارا بودن آرم و نشان رسمی جمعیت هلال احمر به صورت چاپ و یا گلدوزی شده، نوار شبرنگ برای محافظت نیروهای امدادی در تاریکی شب و عملیات امداد و نجات در اماکن فاقد نور، ضد آب بودن، استفاده در فصول سرد و گرم فراوری شده اند.

مدیرعامل شرکت صنایع نساجی هلال ایران وابسته به جمعیت هلال احمر افزود: همچنین این شرکت از ابتدای امسال تا به امروز 93 هزار تخته پتو ویژه شرایط اضطراری عمومی و پیچیده انواع حوادث و سوانح و 43 هزار و 500 دستگاه انواع چادر بمنظور اسکان اضطراری و موقت حادثه دیدگان انواع حوادث و سوانح فراوری نموده است.

امیریان شرح داد: در مدت یادشده همچنین 10 هزار عدد کیف یاری های اولیه، کیف نجات خانواده، کوله پشتی و محصولات سراجی در این شرکت فراوری شده است.

وی با اشاره به اینکه کیف نجات خانواده و کیف یاری های اولیه از ضروریات آمادگی در برابر حوادث طبیعی، غیرطبیعی و انسان ساخت است که افراد بر اساس شدت و وسعت حادثه تا رسیدن نیروهای امدادی می توانند از این تجهیزات برای حفظ حیات و سلامتی خود و خانواده خود استفاده می نمایند، اضافه نمود: کیف یاری های اولیه یک امدادگر حرفه ای با جعبه یاری های اولیه مورد استفاده در اتومبیل شخصی از نظر نوع وسایل و ملزومات تفاوت دارد. همچنین، جعبه یاری های اولیه مورد استفاده در منزل با جعبه یاری های اولیه یک مدرسه از نظر حجم و تنوع وسایل داخل جعبه نیز متفاوت است.

مدیرعامل شرکت صنایع نساجی هلال ایران گفت: در فراوری این کیف های امدادی جیب های بلند طولی (برای بطری های آب معدنی)، جیب جلو (برای وسایل امداد و یاری های اولیه)، بندهای کشی برای نگهداری (وسایل پزشکی، غذا و دارو)، پلاستیکی در کف جهت ضربه گیری، پوشش ضد آب و خش و قابلیت حمل آسان طراحی شده است.

وی اضافه نمود: همچنین در فراوری این کیف ها برای شرایط اضطراری عمومی و پیچیده لوازم امداد مورد احتیاج و ضروری از جمله باند، ماده ضدعفونی نماینده زخم یا بتادین، الکل، چسب زخم، پماد ضد سوختگی، گاز استریل و نظایر آن پیش بینی شده که استفاده نمایندگان از آنها می توانید در قسمت های تقسیم بندی شده این کیف های عملیاتی و قابل حمل مقداری لباس گرم و پتوی مسافرتی کم حجم، کبریت یا فندک، چراغ قوه و لوازم بهداشتی مورد احتیاج از جمله دستمال های مرطوب و نظایر آن و اگر مقدر بود مقداری وجه نقد و یک کپی از مدارک مهم و شخصی افراد خانواده را نیز در آن قرار دهند.

به گفته امیریان هم اکنون در این شرکت بالغ بر چندین چادر طبق محیط های آب و هوایی استان های مختلف کشور، انواع مختلف چادرهای اسکان اضطراری و بادی و چادرهای جدید امدادی مناطق متاثر و آسیب دیده از انواع حوادث فراوری می گردد که می توان به فراوری انواع چادرهای امدادی، اقلیمی (6 ضلعی)، اختصاصی فدراسیون بین المللی جمعیت های ملی صلیب سرخ و هلال احمر، آکاردئونی، 240 متری چند منظوره (راب هال)، استراحتگاه گروهی (24 نفره)، نظامی، استتار، مسافرتی کامپوزیتی، فنری و ضد حشره و نظایر آن اشاره نمود.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران فراوری 42 هزار پوشاک امدادی در هلال احمر برای شرایط اضطراری پیچیده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران فراوری 42 هزار پوشاک امدادی در هلال احمر برای شرایط اضطراری پیچیده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید