زیرساختهای تخصصی و فنی عمره را آماده کرده ایم و هیچ مسئله ای از این بابت نداریم

به گزارش وبلاگ گوگل، ایسنا/ براساس اخبار بدست رسیده، زیرساختهای تخصصی و فنی عمره را آماده کرده ایم و هیچ مسئله ای از این بابت نداریم.

زیرساختهای تخصصی و فنی عمره را آماده کرده ایم و هیچ مسئله ای از این بابت نداریم

عملیات اعزام زائران ایرانی به عمره قرار بود پس از 9 سال وقفه از 13 دی آغاز شود اما روز گذشته اعلام شد به دلیل عدم دریافت مجوز نهایی لازم برای ورود هواپیمای جمهوری اسلامی ایران به کشور عربستان و فرودگاه جده این پروازها فعلا و تا زمان اخذ مجوز انجام نخواهد شد.

در این خصوص حسام قربانعلی، سخنگوی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران امروز در جمع وبلاگ گوگل با بیان اینکه درباره پروازهای عمره بحث لغو یا تعلیق مطرح نیست، گفت: این عملیات پس از 10 سال قرار است در عربستان انجام شود و پیچیدگی های خاص خود را دارد و ما بنا نداریم با انتشار اخبار نادرست فضا را غبارآلود کنیم و مناسبات بین ایران و عربستان دچار خلل شود، زیرا در آن صورت عمره گذاران و حجاج سال آینده بیش از همه متضرر خواهند شد.

وی ادامه داد: سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران کلیه زیرساختهای فنی و تخصصی لازم را آماده کرده و هیچ مسئله ای از سمت ما نیست اما مجوز ورود به آسمان عربستان در ایام به غیر از حج تمتع شرایط خود را دارد.

سخنگوی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران گفت: موضوعاتی چون ضمانت نامه یا انتقال پول اصلا مطرح نیست و شرایط کنونی پیچیدگی ها و شرایط خاص و ویژه ای دارد که در حال رفع و رجوع آن هستیم. به محض اخذ مجوز، پروازها برای انتقال 30 هزار زائر ایرانی از 11 مبدا به عربستان انجام خواهد شد.

پیش از این هم محمد محمدی بخش، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در پاسخ به اینکه چه زمانی این پروازهای عمره آغاز می شوند، گفته بود: بلافاصله بعد از اینکه عربستان مجوز صادر کند، هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران پروازهایش را آغاز می کند. ما درباره زمان این موضوع اطلاعی نداریم و باید ببینیم آنها چه زمانی مجوز می دهند و این موضوع مربوط به سازمان هواپیمایی کشوری عربستان است که آن را پیگیری می کنیم.

منبع: همگردی

به "زیرساختهای تخصصی و فنی عمره را آماده کرده ایم و هیچ مسئله ای از این بابت نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیرساختهای تخصصی و فنی عمره را آماده کرده ایم و هیچ مسئله ای از این بابت نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید