سقوط جنگنده اف-35 و هواپیمای سوخت گیری هرکولس در کالیفرنیا

به گزارش وبلاگ گوگل، دو هواپیمای نظامی پیشرفته آمریکایی حین سوخت گیری هوایی دچار سانحه شده و در پایگاه نیروی دریایی این کشور به زمین برخورد کردند.

سقوط جنگنده اف-35 و هواپیمای سوخت گیری هرکولس در کالیفرنیا

به گزارش وبلاگ گوگل به نقل از خبرگزاری فارس، رسانه های آمریکایی از برخورد یک فروند جنگنده اف-35 با یک فروند هواپیمای سوخت گیری هرکولس کِی سی-130 در آسمان کالیفرنیا خبر می دهند.

پایگاه خبری مؤسسه نیروی دریایی ایالات متحده بامداد امروز (چهارشنبه) به نقل از مقام های نظامی آمریکا گزارش داد که جنگنده اف-35بی نیروی دریایی این کشور در حال سوخت گیری هوایی از یک فروند هواپیمای کِی سی-130جِی در نزدیکی پایگاه هوایی اِل سانترو متعلق به نیروی دریایی آمریکا بود که دچار سانحه می گردد.

سرهنگ جوزف باترفیلد سخنگوی تفنگداران دریایی آمریکا در بیانیه ای به این پایگاه خبری گفت که حوالی ساعت 4 بعد ظهر (به وقت محلی) جنگنده اف-35 حین سوخت گیری به هواپیمای هرکولس برخورد نموده و بر اثر آن بال خود را از دست داده و سقوط می نماید.

بر این اساس، خلبان جنگنده آمریکایی پیش از برخورد به زمین از کابین به بیرون می پرد (ایجکت)، هر چند که دچار آسیب هایی می گردد و هم اکنون در حال مداواست.

تصاویر منتشر شده از این پایگاه هوایی فقط هواپیمای سوخت گیری سی-130 را نشان می دهد که به نظر توانسته فرود سخت اما امنی داشته باشد و آسیب هایی نیز دیده است.

در این تصاویر اما هیچ نشانی از جنگنده اف-35 نیست که احتمال داده می گردد این پرنده بعد از سقوط تقریبا از بین رفته است.

ایالت کالیفرنیا حدود یک ماه پیش نیز شاهد سقوط یک فروند بالگرد نظامی بلک هاوک ارتش آمریکا در جزیره سن کلمنت بود که به کشته و زخمی شدن 5 نظامی این کشور منجر شد.

منبع: جام جم آنلاین

به "سقوط جنگنده اف-35 و هواپیمای سوخت گیری هرکولس در کالیفرنیا" امتیاز دهید

1 کاربر به "سقوط جنگنده اف-35 و هواپیمای سوخت گیری هرکولس در کالیفرنیا" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سقوط جنگنده اف-35 و هواپیمای سوخت گیری هرکولس در کالیفرنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید