مقام آمریکایی: توافق نزدیک است اما برخی موضوعات باید حل گردد

به گزارش وبلاگ گوگل، یک مقام آمریکایی گفت: توافق نزدیکتر از آن چیزی است که دو هفته قبل بود اما نتیجه همچنان نامشخص است چرا که بعضی اختلافات و بعضی موضوعات مهم هنوز باید حل شوند.

مقام آمریکایی: توافق نزدیک است اما برخی موضوعات باید حل گردد

به گزارش تسنیم، یک مقام آمریکایی که نام وی فاش نشده به خبرگزاری بلومبرگ گفت ایالات متحده همچنان در حال آنالیز آخرین پیشنهاد اتحادیه اروپا درباره توافق هسته ای است.

وی امروز دوشنبه گفت دولت بایدن در زمان مناسب پاسخ خواهد داد و با فرافکنی در مورد تاخیر در جوابدهی مدعی شد ایران ماه هاست تاخیر ایجاد نموده و اینکه آمریکا اکنون در حال معطل کردن این فرایند است، اشتباه است.

این مقام آمریکایی ادامه داد: توافق نزدیکتر است آن چیزی است که دو هفته قبل بود اما نتیجه همچنان نامشخص است چرا که بعضی اختلافات و بعضی موضوعات مهم هنوز باید حل شوند.

اظهارات مقام آمریکایی در حالی مطرح می گردد که جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در در یک کنفرانس خبری در اسپانیا درباره پاسخ ایران به متن پیشنهادی گفت: پاسخ ایران به پیشنهاد اتحادیه اروپا درباره توافق هسته ای، معقول و منطقی بوده است.

وی بعلاوه ادامه داد: ما منتظر پاسخ آمریکا هستیم این پاسخ باید تا الان ارائه می شد. پیش بینی شده بود نشستی تا سرانجام هفته پیش در وین برگزار گردد، اما این امکان وجود نداشت. ممکن است که هفته آینده این نشست برگزار گردد.

ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه نیز در نشست خبری هفتگی خود در این باره گفت: ایران مبتنی بر رویکرد سازنده خود پاسخش را در زمان مقرر ارائه کرد. تا اینجای کار هنوز از سوی طرف مقابل مشخصا آمریکا پاسخی را دریافت نکردیم. ما زمانی می توانیم از نتیجه بخش بودن مذاکرات صحبت کنیم که طرف مقابل نیز پاسخ خود را ارائه دهد.

منبع: فرارو

به "مقام آمریکایی: توافق نزدیک است اما برخی موضوعات باید حل گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقام آمریکایی: توافق نزدیک است اما برخی موضوعات باید حل گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید