نظارت سازمان بازرسی کل کشور بر عرضه مرغ به قیمت مصوب

به گزارش وبلاگ گوگل، تهران (پانا) - بازرس کل امور صنعت، معدن و تجارت سازمان بازرسی کل کشور همراه معاونان خود و سایر بازرسان امروز(سه شنبه) با حضور در میدان بهمن تهران بر نحوه عرضه مرغ اعم از عمده و خرده فروش نظارت کرد.

نظارت سازمان بازرسی کل کشور بر عرضه مرغ به قیمت مصوب

به گزارش سازمان بازرسی کل کشو، در پی دستور رئیس سازمان بازرسی کل کشور صبح امروز اشکان میرمحمدی همراه با نمایندگان سازمان تعزیرات حکومتی و صمت استان تهران با توجه به صف طولانی مردم برای خرید مرغ با قیمت مصوب، با فروشندگانی که مرغ را بالاتر از قیمت مصوب می فروختند، برخورد قانونی کردند.

از آنجا که نهاده های فراوری توسط شرکت پشتیبانی امور دام و سامانه بازارگاه در اختیار فراورینمایندگان قرار می گیرد مرغدار موظف است بر اساس نرخ مصوب ستاد تنظیم بازار نسبت به عرضه آن اقدام کند.

قیمت مرغ برابر مصوبه 13 هزار و 400 تومان در مرغداری و با نوسان 10 درصدی بالغ بر 14 هزار و 400 در سطح کل کشور حداکثر قابل عرضه است که بنا به مصوبه با 6000 تومان هزینه حمل و نقل باید به نرخ 20 هزار و 400 تومان به دست مصرف نماینده برسد.

به همین دلیل میرمحمدی بازرس کل امور صنعت، معدن و تجارت سازمان بازرسی کل کشور با تا کید بر اینکه وزارت جهاد بر اساس مصوبه ستاد هماهنگی مالی دولت موظف است تنظیم بازار تا سطح عمده فروشی را اقدام و مدیریت کند، نظارت بر توزیع در سطح خرده فروشی و تنظیم بازار آن را عهده سازمان حمایت و وزارت صمت برشمرد و از تعزیرات حکومتی نیز به منظور اعمال قانون بر مبنای مصوبه ستاد تنظیم بازار در خواست همکاری کرد.

از آنجا که بعضی عرضه نمایندگان، نهاده های فراوری را در بازار آزاد به نرخ آزاد خریداری نموده و متعاقبا موضوع منتج به عرضه مرغ با نرخ های فراتر از مصوبه می گردد، میرمحمدی بازرس کل امور صمت گفت: قیمت مصوب 20 هزار و 400 تومان با رعایت همه جوانب و با حضور همه مسئولین ذیربط در نظر گرفته شده و هرگونه عرضه بالاتر از آن خلاف مصوبه و مستلزم اعمال قانون است.

صبح روز جاری بر همین مبنا با واحدهای عرضه نماینده که رعایت مصوبه را ننموده بودند با پیگیری سازمان بازرسی کل کشور و اقدام صمت از سوی تعزیرات حکومتی برخورد قانونی شد و واحدهای متخلف توسط قاضی سیار تعزیرات حکومتی جریمه و پلمپ شدند.

میرمحمدی بازرس کل امور صنعت، معدن و تجارت سازمان بازرسی کل کشور از مدیران وزارت جهادکشاورزی نظارت بر خط در راستای مصوبه اخیر ستاد هماهنگی مالی دولت را خواهان شد تا با مدیریت صحیح و جوجه ریزی مناسب برنامه ریزی لازم برای تنظیم بازار مرغ را معمول و از مسئولان وزارت صمت و سازمان حمایت نیز نظارت دقیق بر فرایند عرضه مرغ در سطح خرده فروشی را مطالبه کرد.

بازرس کل امور صنعت، معدن و تجارت سازمان بازرسی کل کشور از مردم درخواست کرد تا در صورت مشاهده هر گونه تخلف و گرانفروشی نسبت به اعلام موضوع به وسیله سامانه 124 اقدام نمایند.

منبع: خبرگزاری پانا

به "نظارت سازمان بازرسی کل کشور بر عرضه مرغ به قیمت مصوب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظارت سازمان بازرسی کل کشور بر عرضه مرغ به قیمت مصوب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید