چین بزرگترین مزرعه توربین های بادی این کشور را می سازد

به گزارش وبلاگ گوگل به نقل از سی جی تی ان، این مزرعه که قرار است به بزرگترین مزرعه توربین های بادی چین در نزدیکی ساحل دریا مبدل شود، حدود 40 کیلومتر طول دارد و در دریای زرد واقع است. قرار است 150 توربین بادی غول پیکر در این مزرعه نصب شود.

چین بزرگترین مزرعه توربین های بادی این کشور را می سازد

مقامات چینی می گویند در صورت تکمیل این مزرعه امکان تأمین برق مورد نیاز یک میلیون خانوار چینی در سال وجود دارد. این مزرعه که رودونگ نام گرفته با سرمایه گذاری 12 میلیارد یوآنی ساخته می شود و بزرگترین مزرعه توربین های بادی چین از نظر ظرفیت تولید برق است.

نیروی باد منبع اصلی انرژی تجدیدپذیر در چین است و این کشور در حال ساخت توربین های بادی متعدد در منطقه ها بادخیز در شمال غرب و شرق این کشور است. بر اساس طرح پیشنهادی اداره ملی انرژی، چین قصد دارد سهم انرژی های بادی و خورشیدی را از 11 درصد در سال جاری به 16.5 درصد در سال 2025 افزایش دهد و به انرژی سبز نقش بیشتری بدهد و در عین حال استفاده از زغال سنگ را نیز محدود کند.

با راه اندازی مزرعه بادی رودونگ از مقدار انتشار گازهای گلخانه ای به مقدار 1.46 میلیون تن در سال کاسته خواهد شد. زیرا مقدار برقی که از طریق آن تولید می شود در حالت عادی مستلزم سوزاندن 550 هزار تن زغال سنگ است. حل مشکل کمبود برق در شرق چین نیز از این طریق ممکن خواهد بود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "چین بزرگترین مزرعه توربین های بادی این کشور را می سازد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین بزرگترین مزرعه توربین های بادی این کشور را می سازد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید