کلید یا کیف پولتان گم شده؟ آیفون برایتان پیدا می نماید

به گزارش وبلاگ گوگل، به نظر می رسد که احتمالا اشیا با تلفن همراه، سازگار می شوند و سپس آیفون می تواند از راه دور به آن ها متصل گردد و آن ها را ردیابی کند. ویژگی فایند مای به دستگاه ها این امکان را می دهد که به شبکه ای از گوشی های دیگران وصل گردد.

کلید یا کیف پولتان گم شده؟ آیفون برایتان پیدا می نماید

به روزرسانی آینده اپل این امکان را فراهم نموده است تا بتوان اشیایی از قبیل کیف و کلید را پیدا کرد. این خصوصیت جدید، کاربرد اپلیکیشن فایند مای (Find My) را توسعه می دهد - این اپلیکیشن در حال حاضر صرفا برای یافتن دستگاه های خود اپل از قبیل سایر آی پد ها یا ایرپاد ها استفاده می شود- به این ترتیب این اپلیکیشن خواهد توانست برای موقعیت یابی محصولاتی غیر از اپل هم استفاده شود.

سایر شرکت های متعلق به اپل از جمله بیتس و حتی بلکین، این امکان را ایجاد نموده اند که محصولاتشان با استفاده از این اپلیکیشن پیدا شود.

این به معنای آن است که افراد می توانند هدفون های گم شده خود را بسیار آسان تر پیدا نمایند؛ اما این ویژگی احتمالا همان ایرتگز (AirTags) اپل است که از مدت ها پیش شایعه شده بود. اپلیکیشنی که گفته می شود گوی های کوچک یا برچسب هایی است که می توانند به هر چیزی ضمیمه شود تا بتوان با آیفون، آن ها را ردگیری کرد.

این ویژگی، تعداد زیادی از اشیای غیرهوشمند را لیست می نماید و گفته می شود که می تواند برای یافتن کوله پشتی، چمدان یا سایر اشیا استفاده شود و عکس ها و کلید و دوچرخه را نیز شامل می شود و احتمالا می توان با استفاده از آیفون و ایرتگز، بین آن ها ارتباط برقرار کرد.

این ویژگی در نسخه بتا آی او اس iOS) 14.5) که اخیرا به توسعه دهندگان داده شد، فعال شده و گزارش آن را نخستین بار، مک رومورز (MacRumors) منتشر کرد.

این امکان پیش از این در نسخه های دیگر آی او اس هم وجود داشت، اما برای فعال سازی آن لازم بود که کاربر به یک نشانی به خصوص و پنهانی در مرورگر سافاری برود. باز شدن امکان استفاده از این ویژگی می تواند نتیجه این واقعیت باشد که اپل به توسعه دهندگان خارج از این کمپانی، این امکان را داده است که از برنامه داخلی آن یعنی اپلیکیشن فایند مای استفاده نمایند. این مسئله همچنین می تواند نشان دهنده آن باشد که برچسب های ردیابی خود اپل به مرحله معرفی در بازار نزدیک می شوند.

با توجه سرنخ های اتفاقی و شایعات فراوانی که وجود داشت، مدت ها است که گفته می شود اپل روی برنامه ایرتگز خود کار می نماید و در حال معرفی آن به بازار است، اما این شرکت هنوز باید صحت آن را تایید کند.

به نظر می رسد که احتمالا اشیا با تلفن همراه، سازگار می شوند و سپس دستگاه می تواند از راه دور به آن ها متصل شود و آن ها را ردیابی کند. ویژگی فایند مای به دستگاه ها این امکان را می دهد که به شبکه ای از گوشی های دیگران وصل شود. به این معنا که این برچسب ها می توانند به فرض، موقعیت خود را حتی در زمانی که از مالک خود بسیار دورند گزارش نمایند.

شرکت تایل در حال حاضر فیچر مشابهی را ارائه می دهد. برچسب های کوچکی که با استفاده از بلوتوث ارتباط می گیرند و می توانند رهگیری و ردیابی شوند. گفته می شود که زمانی که مالک آن ها دنبال چیزی می شود که این برچسب ها به آن نصب شده باشند، صدایی ایجاد می نماید.

در سال 2019، اپل اضافه کردن U1 یا تراشه باند فوق وسیع (Ultra Wideband) را با آیفون 11 شروع کرد. این تراشه به افراد امکان می داد تا محل سایر دستگاه ها را بسیار دقیق پیدا نمایند، اپل از آن به عنوان سامانه موقعیت یاب در مقیاس اتاق نشیمن شما یاد می نماید.

اما از آن فقط برای استفاده در متصل کردن فیچر های اشتراک گذاری فایل ایردراپ (AirDrop) استفاده می شد. اینطور به نظر می رسد که ویژگی یادشده به این منظور سازگار شده بود که برای کاربرد های گسترده تر در آینده از جمله ایرتگز استفاده شود.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید

به "کلید یا کیف پولتان گم شده؟ آیفون برایتان پیدا می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلید یا کیف پولتان گم شده؟ آیفون برایتان پیدا می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید