کم تحرکی در قرطینه پوکی استخوان را تشدید می نماید، والدین به تغذیه بچه ها توجه نمایند

به گزارش وبلاگ گوگل، با توجه به شیوع کرونا کم تحرکی و ندیدن نور خورشید زمینه های پایین آمدن سن پوکی را فراهم نموده است که والدین باید به این مساله توجه لازم را داشته باشند.

کم تحرکی در قرطینه پوکی استخوان را تشدید می نماید، والدین به تغذیه بچه ها توجه نمایند

استواررییس مرکز مدیریت بیماری های غیرواگیر وزارت بهداشت بیان نمود در مصاحبه با خبرنگار اجتماعی وبلاگ گوگل، درباره پوکی استخوان در بچه ها گفت: عوامل خطری مثل تغذیه نامناسب و مصرف ناکافی کلسیم و ویتامین D از جمله این موارد هستند. کم تحرکی نیز در این زمینه تاثیر داردو با توجه به شیوع کرونا کم تحرکی و ندیدن نور خورشید زمینه های پایین آمدن سن این بیماری را فراهم نموده است که والدین باید به این مساله توجه لازم را داشته باشند.

وی اضافه نمود: تشخیص به موقع کمبود ویتامین D به خصوص در خانم های بالای 50 سال بسیار اهمیت دارد و اگر این ویتامین در بدن افراد کم باشد، با اقدام مناسب می توان آن را جبران کرد تا از بروز پوکی استخوان جلوگیری کرد.

رییس مرکز مدیریت بیماری های غیرواگیر وزارت بهداشت بیان نمود: یکی از مسائل این است که مردم آگاهی کافی برای مراجعه و تشخیص به موقع ندارند. خانم های بالای 50 سال باید به این منظور به پزشک مراجعه نمایند. اگر پوکی استخوان برای بیمار معین گردد، سه چهارم این افراد درمان خود را قطع می نمایند. در حالی که درمان پوکی استخوان طولانی مدت است و باید پای بندی به درمان وجود داشته باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "کم تحرکی در قرطینه پوکی استخوان را تشدید می نماید، والدین به تغذیه بچه ها توجه نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کم تحرکی در قرطینه پوکی استخوان را تشدید می نماید، والدین به تغذیه بچه ها توجه نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید