اعتراف مجله آمریکایی به فزونی قابل توجه سامانه های موشکی روسیه

به گزارش وبلاگ گوگل، یک مجله نظامی آمریکایی یادآور شد که استقرار موشک های مافوق صوت زیرکن (که در دنیا نمونه مشابه ندارد) و سامانه های موشکی کالیبر روسیه در اقیانوس آرام، به فزونی آمریکا در این منطقه سرانجام خواهد داد.

اعتراف مجله آمریکایی به فزونی قابل توجه سامانه های موشکی روسیه

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ گوگل، مجله آمریکایی Military Watch Magazine نوشته است: استقرار موشک های مافوق صوت روسی زیرکن و سامانه های موشکی کالیبر در اقیانوس آرام، افزایش نفوذ این کشور در منطقه را تامین می نماید. این نشریه یادآور می گردد که سامانه های موشکی روسیه بر رجحان ایالات متحده در منطقه اقیانوس آرام سرانجام داده اند.

به عقیده نویسندگان این مطلب، در سایه ویژگی های مربوط به برد پرواز موشک های روسی، اقیانوس آرام عملاً یک جهت گیری مناسب و خوش آتیه برای آنها (موشک های روسی) تبدیل شده است. برای مثال، از لحاظ برد پرواز: سامانه موشکی Harpoon آمریکا در مقایسه با سامانه موشکی مشابه آن کالیبر بیش از نصف (280 کیلومتر در برابر 600 کیلومتر) و از لحاظ سرعت پرواز: بیش از یک سوم (0.85 در برابر 3 ماکرو) عقب تر است.

این در حالی است که موشک های مافوق صوت زیرکون روسیه بطور کلی از لحاظ برد حمله در مسافت 1000 کیلومتری و سرعتی معادل 9 ماکرو، هیچ همتایی در دنیا ندارند. بدین ترتیب، سامانه پدافند هوایی Aegis آمریکا عملاً شانسی برای غلبه بر موشک های روسی ندارد.

طبق اطلاعات این مجله نظامی، اکثر کشتی ها و زیردریایی های روسی می توانند از تسلیحات نظامی جدید استفاده نمایند: کشتی های اتمی، کشتی های اسکورت و ناوچه های روسیه از هم اکنون به این تجهیزات مجهز شده اند.

علاوه بر این، روسیه می تواند موشک های خود را به چین فروخته یا فناوری مربوط به ساخت آنها را به این کشور منتقل کند که این موجب نگرانی ویژه دولت ایالات متحده شده است. اگر چین هم به این موشک های روسی دسترسی یافته یا نمونه های مشابه آن را فراوری کند و کشتی های خود را به آنها مجهز کند، این مسئله باعث رجحان قابل توجه این کشور بر ناوگان دریایی آمریکا، ژاپن و کشورهای عضو ناتو خواهد شد.

در ماه اکتبر امسال ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه گفت که ناوگان اقیانوس آرام این کشور به زودی موشک های مافوق صوت زیرکن را دریافت خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "اعتراف مجله آمریکایی به فزونی قابل توجه سامانه های موشکی روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراف مجله آمریکایی به فزونی قابل توجه سامانه های موشکی روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید