تصویب بیش از یک میلیون یورو پروژه جدید میان ایران و آژانس اتمی

به گزارش وبلاگ گوگل، سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان ملل و سایر سازمان های بین المللی مستقر در وین، از تصویب چندین پروژه جدید همکاری فنی میان ایران و آژانس درجریان اجلاس هفته گذشته شورای حکام آژانس خبر داد.

تصویب بیش از یک میلیون یورو پروژه جدید میان ایران و آژانس اتمی

به گزارش خبرگزاری مهر، کاظم غریب آبادی در این باره گفت: با تلاش های اجرا شده و مذاکرات فنی میان سازمان انرژی اتمی کشورمان و آژانس، علاوه بر تداوم اجرای دو پروژه همکاری فنی در حوزه نیروگاهی و درمان سرطان برای سال هال 2020 و 2021، چهار پروژه جدید همکاری فنی نیز برای دوره زمانی 2020 و 2021 برای کشورمان به تصویب رسید.

غریب آبادی افزود: این پروژه ها که ارزش مالی اجرای آن ها بیش از 1 میلیون یورو (تامین از سوی آژانس) خواهد بود، در حوزه های مختلف از جمله ارتقای ایمنی و بهره برداری از راکتور های تحقیقاتی هسته ای، ارتقای ظرفیت انسانی در حوزه سوخت هسته ای، ارتقای ظرفیت تولیدکنندگان در زمینه غلات اصلی، و همچنین مدیریت پسماند ها می باشد.

برنامه همکاری های فنی، یکی از مهمترین حوزه های همکاری آژانس با کشور های عضو، به ویژه کشور های در حال توسعه است که هدف از آن، ارتقاء و بهبود شرایط و استاندارد ها در حوزه های مختلف از جمله بهداشت، درمان، تغذیه، کشاورزی، ایمنی و امنیت، صنعت و ... است. در مجموع، موضوعات تحت پروژه های همکاری فنی توسط آژانس، 30 حوزه را در برمی گیرد که بهداشت، تغذیه و کشاورزی، و ایمنی و امنیت به ترتیب بالاترین اولویت های همکاری میان آژانس و کشور های عضو را تشکیل می دهند.

منبع: عصر ایران

به "تصویب بیش از یک میلیون یورو پروژه جدید میان ایران و آژانس اتمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصویب بیش از یک میلیون یورو پروژه جدید میان ایران و آژانس اتمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید