پروژه تازه ایران و آژانس برای درمان سرطان

به گزارش وبلاگ گوگل، سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان ملل و سازمان های بین المللی در وین از تصویب پروژه های جدید میان ایران و آژانس در حوزه همکاری های فنی خبر داد.

پروژه تازه ایران و آژانس برای درمان سرطان

به گزارش خبرگزاری وبلاگ گوگل، کاظم غریب آبادی، سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان ملل و سایر سازمان های بین المللی مستقر در وین، از تصویب چندین پروژه جدید همکاری فنی میان جمهوری اسلامی و آژانس در جریان اجلاس هفته گذشته شورای حکام آژانس خبر داد.

سفیر و نماینده دائم کشورمان در این خصوص گفت: با تلاش های اجرا شده و مذاکرات فنی میان سازمان انرژی اتمی کشورمان و آژانس، علاوه بر تداوم اجرای دو پروژه همکاری فنی در حوزه نیروگاهی و درمان سرطان برای سال هال 2020 و 2021، چهار پروژه جدید همکاری فنی نیز برای دوره زمانی 2020 و 2021 برای کشورمان به تصویب رسید.

غریب آبادی افزود: این پروژه ها که ارزش مالی اجرای آنها بیش از 1 میلیون یورو (تامین از سوی آژانس) خواهد بود، در حوزه های مختلف از جمله ارتقای ایمنی و بهره برداری از راکتورهای تحقیقاتی هسته ای، ارتقای ظرفیت انسانی در حوزه سوخت هسته ای، ارتقای ظرفیت تولیدکنندگان در زمینه غلات اصلی، و همچنین مدیریت پسماندها می باشد.

برنامه همکاری های فنی، یکی از مهمترین حوزه های همکاری آژانس با کشورهای عضو، به ویژه کشورهای در حال توسعه است که هدف از آن، ارتقاء و بهبود شرایط و استانداردها در حوزه های مختلف از جمله بهداشت، درمان، تغذیه، کشاورزی، ایمنی و امنیت، صنعت و غیره می باشد. در مجموع، موضوعات تحت پروژه های همکاری فنی توسط آژانس، 30 حوزه را در برمی گیرد که بهداشت، تغذیه و کشاورزی، و ایمنی و امنیت به ترتیب بالاترین اولویت های همکاری میان آژانس و کشورهای عضو را تشکیل می دهند.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "پروژه تازه ایران و آژانس برای درمان سرطان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پروژه تازه ایران و آژانس برای درمان سرطان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید