تهران در بین 10 شهر پرریسک جهان قرار گرفته است

به گزارش وبلاگ گوگل، تهران (پانا) - عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به این مطلب که تهران در بین 10 شهر پر ریسک جهان واقع شده است گفت مشکل تهران رشد شهر و نزدیک شدن بافت شهری به تاسیسات صنعتی است.

تهران در بین 10 شهر پرریسک جهان قرار گرفته است

به گزارش شهر، آرش حسینی میلانی، رییس کمیته سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران در مرنام تقدیر از آتش نشانان عملیات اطفا حریق پالایشگاه تهران که عصر یکشنبه 6 تیر 1400 برگزار شد، گفت: سازمان آتش نشانی یکی از سازمان های متخصص، توانمند، متعهد و ازخود گذشته است که شایستگی خود را به اثبات رسانده و در این حادثه هم هم افزایی، اتحاد و هماهنگی بین آتش نشانان تهران، سایر شهر ها و وزارت نفت دیده شد.

او اضافه کرد: باید به این اتحاد توجه داشته باشیم و توانمندی های خود را ارتقا داده و در حوزه های مدیریتی هم با هم افزایی پیش برویم.

میلانی با بیان اینکه حادثه پلاسکو عبرتهایی برای شهر، شهرداری و شورای شهر تهران داشت، ادامه داد: ارتقای تجهیزات آتش نشانی در این دوره از مدیریت شهری مورد توجه قرار گرفت و در زمان مناسب تجهیزات تهیه شد.

این عضو شورای شهر تهران اضافه کرد: حدود 420 میلیارد تومان اعتبار برای ارتقای تجهیزات آتش نشانی در نظر گرفته شد و علاوه بر این منابعی به صورت اختصاصی برای این سازمان لحاظ شد که منبعی مطمئن و پایدار برای سازمان است و امیدواریم این فرایند در شورای ششم هم ادامه پیدا کند.

او با اشاره به اینکه آتش نشانی در مدیریت سیلابها و آتش در کوهستان هم نقش داشته گفت: این خدمات در سطح ملی مورد تقدیر استانها و شهرداری ها قرار گرفته و شورا و شهرداری هم بر این نقش تاکید دارند.

میلانی نام کرد: مسئله ای که در شهر تهران وجود دارد رشد شهر و نزدیک شدن بافت شهری به تاسیسات صنعتی تأسیس شده در گذشته است و این در حالی است که تهران در بین 10 شهر پرریسک جهان واقع شده است و نزدیکی تاسیسات صنعتی و زیر ساختی به بافت شهری

ایجاد آمادگی در شرایط اضطراری و آمادگی اجتماعی را ضروری می کند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: پیشنهاد ما و جمعی از نخبگان این است که نقاط حساس در بحث زیر ساختی در شرایط اضطراری و آمادگی اجتماعی مورد توجه قرار بگیرد.

وی ادامه داد: فرسودگی تاسیسات صنعتی ریسک آن را بالا می برد و باید نوسازی این تأسیسات در اسرع وقت صورت بگیرد. البته این رفع فرسودگی نیازمند عزم جدی در سطح ملی و استانی است.

او یادآور شد: کنترل حادثه پالایشگاه شهید تندگویان رضایت خوبی در افکار عمومی ایجاد کرد که نشان دهنده هماهنگی بین شورا و شهرداری و سایر نهاد ها است.

منبع: خبرگزاری پانا

به "تهران در بین 10 شهر پرریسک جهان قرار گرفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهران در بین 10 شهر پرریسک جهان قرار گرفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید