شناسایی هزار و 700 محدوده امیدبخش معدنی در سراسر کشور

به گزارش وبلاگ گوگل، تهران (پانا)- مدیر اکتشاف ایمیدرو، از شناسایی هزارو 700 محدوده امیدبخش معدنی به مساحت 110 هزار و 80 کیلومتر مربع در سراسر کشور اطلاع داد.

شناسایی هزار و 700 محدوده امیدبخش معدنی در سراسر کشور

به گزارش شاتا، علی اصغر زاده اضافه کرد: تا نیمه نخست اسفند 99، فعالیت فاز شناسایی و پی جویی حدود 478 هزار و 343 کیلومتر مربع پهنه انتها یافته و آزاد شده است.

وی ادامه داد: از این میان، 66 هزار کیلومتر مربع پهنه به بخش خصوصی واگذار شده و 123 هزار و 827 کیلومتر مربع پهنه هم در حال کار است.

مدیر اکتشاف ایمیدرو با اشاره به اینکه براساس قوانین، پروانه اکتشاف باید توسط سازمان های صنعت، معدن و تجارت هر استان برای ایمیدرو صادر گردد، گفت: تا به امروز، برای 492 محدوده به مساحت 32 هزار و 120 کیلومتر مربع درخواست پروانه اکتشاف شده و بقیه محدوده ها به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان های مربوطه واگذار شده است.

وی اضافه کرد: 63 پروانه اکتشاف در مواد معدنی مختلف نظیر سرب و روی، طلا، مس، آهن، زغال سنگ، شورابه و غیره به نام ایمیدرو و شرکت های تابعه صادر شده است که کار عملیات اکتشاف در محدوده های دارای پروانه در حال پیگیری است. 30 محدوده نیز در مرحله صدور پروانه قرار گرفته است و برای 4 محدوده، گواهی کشف صادر شده است.

منبع: خبرگزاری پانا

به "شناسایی هزار و 700 محدوده امیدبخش معدنی در سراسر کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی هزار و 700 محدوده امیدبخش معدنی در سراسر کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید