واکسن کرونای آمریکایی ها در مراحل نهایی قرار گرفت

به گزارش وبلاگ گوگل، شرکت آمریکایی مادرنا که واکسن خود را در فاز سوم آزمایش ها قرار داده بود، نشانه های بهبود با این واکسن را در بزرگسالان گزارش کرد.

واکسن کرونای آمریکایی ها در مراحل نهایی قرار گرفت

به گزارش خبرنگار فناوری وبلاگ گوگل، طبق آخرین گفته محققان، نتایج یک مطالعه ایمنی بر روی گزینه های واکسن ویروس کرونا شرکت مادرنا روی بزرگسالان نشان داد که آنتی بادی های خنثی کننده ویروس در سطوح مشابه با آن هایی که در جوانان دیده می شود، تولیده شده و عوارض جانبی تقریبا مشابهی با آمپول های با دوز بالای آنفولانزا دارد.

این مطالعه تصویر کامل تری از ایمنی واکسن در بزرگسالان و افراد مسن که بیشتر در معرض خطر کووید-19 هستند، نشان می دهد. دکتر ایوان اندرسون، یکی از محققان اصلی این تحقیق از دانشگاه آموری در آتلانتا، گفت: این یافته ها اطمینان بخش است، زیرا ایمنی با افزایش سن ضعیف می شود.

این مطالعه توسعه آزمایش ایمنی فاز اول مادرنا بود که برای اولین بار روی افراد 18 تا 5 سال انجام شد. این شرکت دو دوز مختلف 25 میکروگرم و 100 میکروگرم را در 40 فرد بالغ بین 56 تا 71 و مسن تر آزمایش کرد.

به طور کلی، این تیم دریافت که در بزرگسالان مسن که دو تزریق از دوز 100 میکروگرم به فاصله 28 روز دریافت کرده اند، واکسن پاسخ های ایمنی تقریبا مطابق با آنچه در بزرگسالان جوان تر دیده می شود، ایجاد می کند. مادرنا در حال آزمایش دوز بالاتر در آزمایش های فاز سوم واقع شده است که این مرحله آخرین مرحله قبل از دریافت مجوز اضطراری و تاییدیه است.

از عوارض جانبی این واکسن، شامل سردرد، خستگی، بدن درد، لرز و درد در محل تزریق، عمدتا خفیف تا متوسط مورد انتظار است. حداقل در دو مورد، داوطلبان واکنش های شدیدی نشان دادند. یک نفر بعد از دریافت دوز پایین واکسن، تب درجه سه (تب 39 درجه یا بالاتر) را تجربه کرد. در مورد دیگری نیز وجود خستگی شدید از عوارض تزریق دارو بوده که کاهش فعالیت های روزانه فرد را به همراه داشته است. به طور معمول، عوارض جانبی بلافاصله پس از دریافت واکسن رخ داده و به سرعت برطرف می شوند.

اندرسون بیان نمود: این همان چیزی است که بسیاری از افراد مسن با واکسن آنفلوانزا با دوز بالا تجربه می کنند. آن ها ممکن است احساس خستگی کنند یا تب داشته باشند.

مادرنا از فناوری جدیدی استفاده می کند و ممکن است مصرف داروی این شرکت خطرناک نیز باشد، اما کسی مجبور به مصرف آن نخواهد بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "واکسن کرونای آمریکایی ها در مراحل نهایی قرار گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسن کرونای آمریکایی ها در مراحل نهایی قرار گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید