چگونه مواد غذایی را برای مدت طولانی تازه نگه دارید؟

به گزارش وبلاگ گوگل، ویترینی از طراوت و تازگی

بدون تردید نگهداری مواد غذایی در خانه از مهم ترین نکات خانه داری است. هر چند توصیه می گردد برای سلامتی بیشتر از میوه ها و مواد غذایی تازه بهره ببرید. اما ممکن است که بخواهید یک سری از غذاها، میوه ها و سبزی ها را برای مدت طولانی تری نگهداری کنید. با این حال تنها دانستن بعضی نکات ریز خانه داری به تنهایی کافی نیست. یخچال ها و قابلیت های نوآورانه آن ها، می توانند به شما یاری نمایند تا بدون نگرانی مواد غذایی مورد احتیاج خود را به مدت بیشتری نگهداری کنید. ویژگی های منحصربه فرد و تنظیمات منعطف یخچال های سامسونگ امکانات فراوانی را برای صاحبان خانه فراهم می نماید و اجازه می دهد امکانات یخچال خود را در هر مرحله از زندگی با احتیاجهای شان تطبیق دهند.

چگونه مواد غذایی را برای مدت طولانی تازه نگه دارید؟

مراقب دمای یخچال باشید

اولین قدم برای تازه نگهداشتن موادغذایی، آشنایی با دمای لازم نگهداری اقلامی است که در یخچال خود ذخیره می کنید. برای مثال، چاشنی ها به دمای بسیار پایین احتیاج ندارند پس بهتر است در قفسه های کناری که در دیواره در یخچال تعبیه شده اند نگهداری شوند. این کار باعث می گردد تا علاوه بر دسترسی آسان تر به مواد غذایی پر مصرف، مواد غذایی که تاریخ انقضای کوتاه تری دارند در معرض دید قرار گرفته و از فراموشی و فاسد شدن در امان بمانند. در همین حال، قفسه های بالایی یخچال شما برای اقلامی که باید سرد بمانند (مانند لبنیات) و قفسه های پایینی (سردترین قسمت های یخچال) برای اقلامی که به راحتی خراب می شوند مانند گوشت خام، مرغ و ماهی، ایده آل هستند.

مهندسان سامسونگ با نگاه به این احتیاج کاربران، فناوری خنک نماینده همه جانبه یا All-around Cooling را معرفی نموده اند. تکنولوژی پیشرفته ای که با کنترل مداوم دما گوشه گوشه یخچال را به طور یکنواخت خنک می نماید. در این سیستم هوای سرد به وسیله دریچه های متعدد خارج می گردد تا جریان هوا از چند جهت به حرکت درآید. در نتیجه این فعالیت، نوسانات دمای هوای داخل یخچال کاهش می یابد و تازگی و کیفیت مواد غذایی برای مدت زمان بیشتری حفظ می گردد. اما این فناوری تنها قابلیت کاربردی یخچال های سامسونگ برای حفظ دمای مناسب نیست.

فناوری Multi Flow یا جریان چندگانه از دیگر تکنولوژی های موثر در یخچال های سامسونگ است که با خنک سازی یکسان تمامی قفسه ها و کشوها، مواد غذایی را با طراوت و تازه نگه می دارد. در این فناوری به وسیله دریچه هایی کوچک که در هر قفسه وجود دارد دمایی یکسان در سراسر یخچال برقرار می گردد. این موضوع یاری می نماید تا اقلامی که در کشوی بزرگ در پایین یخچال قرار می گیرد و یا مواد لبنی که در قفسه های بالایی نگهداری می گردد، خنک بمانند.

از رطوبت یخچال نهایت استفاده را ببرید

علاوه بر دما، رطوبت نیز از عوامل تاثیرگذار و مهمی است که برای حفظ تازگی و طراوت مواد غذایی خود نباید از توجه به آن غافل شد. طراحان سامسونگ توصیه می نمایند میوه ها و سبزیجات را در کشوهای یخچال با تنظیمات رطوبت قابل تنظیم نگهداری کنید تا همواره در شرایط مطلوب و مناسبی حفظ شوند. باید این نکته را به خاطر داشته باشید که بافت هرگونه از میوه ها و سبزی ها متفاوت هستند، بنابراین مهم است که از چگونگی نگهداری هر کدام از مواد غذایی اطلاع یابید. برای مثال هلو و خربزه نارس باید در دمای اتاق نگهداری شوند، اما پس از رسیدن، باید آن ها درون یخچال قرار داد تا ماندگاری شان افزایش یابد.

در حالی که یخچال های معمولی تنها تا 30 درصد توانایی حفظ رطوبت را دارند، یخچال های نو سامسونگ با استفاده از فناوری Twin Cooling Plus رطوبت مواد غذایی درون یخچال را تا 70 درصد حفظ می نماید. این یعنی می توانید مطمئن باشید که مواد غذایی تا مدت زمانی دو برابر طولانی تر از یخچال های معمولی، آبدارتر و تازه تر می مانند.

فناوری Twin Cooling Plus دو سیستم خنک نماینده مجزا را ارائه می دهد که در آن دو فن و دو اپراتور وجود دارد که می تواند گردش هوا را در یخچال حفظ کند بنابراین مواد غذایی می تواند تا مدت زمان بیشتری طراوت خود را حفظ نمایند. از طرفی دیگر وجود دو سیستم خنک نماینده مجزا در محفظه یخچال باعث می گردد تا بوی محتویات متفاوت در یخچال و فریزر با یکدیگر مخلوط نشوند و مواد غذایی طعم اصلی خود را حفظ نمایند و خیال شما را از بابت این موضوع نیز راحت می نماید.

بی نظمی ممنوع

در نگهداری از مواد غذایی مهم است که از چیدمان داخلی یخچال خود مطلع باشید و ایده خوبی است که فضای داخلی آن را بر اساس مواد غذایی که خریداری می کنید تغییر دهید. بهتر است چیدمان قفسه های داخلی یخچال خود را طوری تغییر دهید که به برترین وجه با طول عمر مواد غذایی شما مطابقت داشته باشد تا هیچ چیز فراموش نگردد. یخچال های سامسونگ با بهرگیری از فناوری های پیشرفته ضمن حفظ استانداردهای مشخص شده فضای ذخیره سازی سخاوتمندانه ای را در اختیار مصرف نمایندگان خود قرار می دهد.

منبع: فوت و فن

به "چگونه مواد غذایی را برای مدت طولانی تازه نگه دارید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه مواد غذایی را برای مدت طولانی تازه نگه دارید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید