158 اولویت پژوهشی زیست فناوری شناسایی شد

به گزارش وبلاگ گوگل به نقل از معاونت علمی و فناوری،در دنیای امروز، دانایی یکی از محورها و شاخص های اصلی پیشرفت هر جامعه به شمار می رود. یکی از شاخص های این دانایی را انجام پروژه های علمی می دانند که نقشی موثر در توسعه فناوری دارند. در واقع پژوهش راهی برای گسترش مرزهای دانش و گشودن افق های تازه در این عرصه می دانند به همین دلیل توجه به پژوهش های علمی یکی از اولویت های همه کشورها بدل شده است.

158 اولویت پژوهشی زیست فناوری شناسایی شد

توسعه علمی، صنعتی و فرهنگی هر کشور بدون پرداختن به امر پژوهش با موفقیت چندانی همراه نخواهد بود. در واقع پژوهش موتور محرک پیشرفت و توسعه محسوب می گردد. در ایران هم چند سالی است که صندلی پژوهش و تحقیق ارتقا یافته و یکی از دستاوردهای شکل گیری زیست بوم فناوری و نوآوری در کشور را توسعه پژوهش های علمی و فناورانه می دانند.

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز در این جهت، ماموریتی ویژه برای ستادها با هدف توسعه پژوهش های فناورانه تعریف نموده است. ستاد توسعه زیست فناوری نیز به تبع این رسالت مهم و راهبردی 158 اولویت پژوهشی در کشور مشخص نموده است تا گامی موثر در گسترش فناوری های این حوزه داشته باشد.

فناوری هایی مرتبط با 41 موضوع اصلی مانند فراوری دارو، تامین امنیت غذایی، واکسن، خوراک دام و طیور، زیست دریا، حد واسط های دارویی، مخمرها، سلامت، محیط زیست و غیره.

منبع: خبرگزاری مهر

به "158 اولویت پژوهشی زیست فناوری شناسایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "158 اولویت پژوهشی زیست فناوری شناسایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید