فدراسیون فوتبال در خواب زمستانی، آینده فوتسال بانوان کویت است!

به گزارش وبلاگ گوگل، در شرایطی که فوتسال بانوان ایران در رکود اقتصادی و حرفه ای قرار گرفته است، کویت با خدمت دریافت ستاره های فوتسال بانوان ایران در راستا پیشرفت قرار گرفته است.

فدراسیون فوتبال در خواب زمستانی، آینده فوتسال بانوان کویت است!

پس از بی برنامگی و عدم توجه فدراسیون فوتبال به بانوان فوتسالیست (قهرمانان دو دوره قاره آسیا) کویت شرایطی را فراهم نموده است تا هم ستاره های ایران به راستا پیروزیت خود ادامه دهند و هم آنها به اهداف و برنامه های خود دست یابند.

ماموریت مظفر در کویت

فوتسال بانوان کویت در ابتدای راستا واقع شده است شهریور سال 97 شهرزاد مظفر، مربی نام آشنای زنان ایران را به خدمت گرفت تا با برترین مربی آسیا کار خود در بخش فوتسال بانوان را از صفر آغاز کند.

ماموریت مظفر در کویت گسترش تیم های رده های سنی مختلف در بخش بانوان تا سطح تیم ملی، تشکیل لیگ و فرمت لیگ، یاری به تشکیل باشگاه ها، یاری به رشد و توسعه بانوان و آموزش مربیان است.

شهرزاد مظفر پس از حضورش در کویت در تبادل نظر با وبلاگ گوگل گفت: فوتسال بانوان کویت از صفر و حتی از زیر صفر آغاز شده است و نمی توان تا دو سال آینده این تیم را حریف سختی برای ایران دانست. در حال حاضر هدف کویت این است تا از تیم هایی در سطح خود مانند بحرین، عراق و … عقب نیفتد و از اینها پیشی بگیرد.

وی ادامه داد: برای پیشرفت کردن شاخصه هایی ضروری است و فدراسیون کویت طوری برنامه ریزی نموده است که پس از گذشت دو سال در نقطه ای که امروز حضور دارد نباشد. نه من و نه فدراسیون این انتظار را از تیم ملی کویت نداریم که در مدت دو سال جز تیم هایی مدعی باشد اما باید در بین تیم هایی قرار گیرد که پیشرفت نموده است. هدف نهایی تیم ملی، حضور در مسابقات 2019 جام خلیج فارس است و سپس هدف نهایی و اصلی، شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا 2020 است.

ستاره های ایران در کویت

حال دو سال از زمان حضور مظفر در کویت گذشته است و در این مدت کویت پیروز شد نه تنها لیگ بانوان را راه اندازی کند بلکه ستاره های فوتسال بانوان ایران را نیز به لیگ خود اضافه نموده است. نسیمه غلامی، کاپیتان تیم ملی فوتسال بانوان و فرشته کریمی، بهترین بازیکن آسیا به ترتیب با عقد قرارداد به تیم های الفتات و القادسیه پیوستند.

همچنین با اعلام (AFC) و کمیته اجرایی این کنفدراسیون، رقابت های فوتسال قهرمانی زنان آسیا در سال 2020 به میزبانی کویت برگزار می گردد که تیم ملی فوتسال زنان در هر 2 دوره گذشته این مسابقات به قهرمانی رسیده اند.

کویت که با حسین شمس تاریخی ترین نتایجش را کسب کرد این روزها برای درخشش فوتسال بانوان خود با برنامه ریزی منظم و حساب شده به هدف اصلی و نهایی خود یعنی رقابت های قهرمانی آسیا چشم دوخته است.

برد - برد برای ایران و کویت

لیگ برتر فوتسال بانوان کویت که سال های ابتدایی خود را با حضور ستاره های آسیا و بازیکنان خارجی دیگر کشورها آغاز نموده است فرصت مناسبی برای ملی پوشان ایرانی است تا در حالی که مسئولان فدراسیون به ویژه در بخش بانوان در خواب زمستانی قرار دارند با امید بیش تر به راستا خود ادامه دهند و تیم ملی نیز از این موقعیت بهره ببرد.

ستاره های فوتسال بانوان ایران در کویت

نسیمه غلامی، کاپیتان تیم ملی فوتسال بانوان ایران نیز در تبادل نظر با وبلاگ گوگل درباره حضورش در کویت گفت: خوشحالم لژیونر شدم. علاقه زیادی داشتم به کویت بیایم و برایم شیرین است که تجربه جدیدی کسب کنم. در کویت هر تیمی می تواند دو بازیکن خارجی داشته باشد و این برایم بسیار مهم است چرا که با بازیکنان متفاوتی از کشورهای مختلف روبرو می شوم.

قراردادهای به دلار

حسین شمس، سرمربی اسبق تیم فوتسال ایران و کویت درباره حضور ستاره های ایرانی در کویت به وبلاگ گوگل گفت: از نظر اقتصادی شرایط خوب است اما از نظر کیفی و فنی، لیگ کویت فوق العاده ضعیف است. اما چون به دلار و دینار قراردادها پرداخت می گردد شرایط اقتصادی برای بازیکنان ایران خوب است.

لیلا صوفی زاده، مدیر در سایه بخش زنان در نخستین واکنش در سال 97 به خروج مظفر از ایران در تبادل نظر با وبلاگ گوگل گفت: شهرزاد مظفر همچنان یکی از گزینه های تیم ملی است. معمولاً در 6 ماهه دوم سال به دلیل درگیری بازیکنان با لیگ برتر، اردوهای تیم ملی ماهی یک بار برگزار می گردد و همچنین با توجه به اینکه نزدیک ترین رویداد ما در مسابقات آسیایی حدود دو سال آینده است، بنابراین هنوز زمان باقی است.

حال دو سال گذشته است و کویت تازه کار، میزبانی قهرمانی آسیا را کسب نموده است و در حال حاضر لیگی به مراتب قوی تر و منظم تر از ایران دارد.

صوفی زاده این روزها در برابر خروج تیم ملی فوتبال زنان ایران از رنکینگ فیفا سکوت اختیار نموده است و بعید است خبر از پیشرفت های کویت در فاصله این دو سال داشته باشد. پاداش قهرمانی آسیا نیز همچنان در هاله ای از ابهام واقع شده است و مدیریت خانم مدیر بی نتیجه مانده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "فدراسیون فوتبال در خواب زمستانی، آینده فوتسال بانوان کویت است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فدراسیون فوتبال در خواب زمستانی، آینده فوتسال بانوان کویت است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید